Giriş Yap
Kadın motosiklet sürücüsü olmak

motorcycle girl in city

Türkiye’de kadın olmak o kadar zor ki, bu zorluğun içinde savaşırken bir de bayan motorcu olmaya çalışmak…! Allah kolaylık versin diyenleri, yok ben almayayım , valla işiniz zor ve ben yapamazdım diyenleri şimdiden duyabiliyorum. Çok zor hayatta bir bayan olarak savaşmak, ayakta durmak, hele iş motosiklet camiasında bayan sürücü olmaya karar vermeye gelince de o daha da zor. Motora bineceksin, kendini kabul ettireceksin, arkandan söylenecekleri duymamazlıktan geleceksin, baskıcı çevreniz ile boğuşurken o aşkı ; zevk ve şevk ile yaşamaya çalışacaksın, hele bir de klasik Türk toplumuzdaki hala örümcek bağlamış düşüncelerle yaşayan insanlara kendini kabul ettirmek ile uğraşıp uğraşmamak boyutunu ve bu boyutun da sana neler vereceğini kendinle tartışacaksan, gerçekten zor ama bir o kadar da bu aşka, bu motosiklet sevdasına değer.
Bayan sürücüler yılmayın derim, yolunuz doğru, yılmak siz motor sevdalılarına yakışmaz, daha yolun çok başındayız ve bu aşkı bırakmaya niyetimiz yok.

Why-You-Should-Date-a-Woman-Who-Rides-a-Motorcycle_03

Hala bana ağlamalar sızlamalar geliyor; kocam, sevgilim, eşim dostum diyor ki ; ne işin var motor kullanacaksın, bu iki teker şeytan icadını da nerden çıkardın dedikleri için bu aşka yenilen bayanlar. Bir de işin şu boyutu var, bayan sürücüler rahat olur, serseri olur, ruhu özgürdür ve bir o kadar da asidir. Hele bir bayan motorcu ile evliliği düşünüyorsan aman sakın yanaşma derim. Al işte buradan yak, 2007 yılındayız hala daha 1990’larda takılı kalmışız. Millet aya çoktan çıktı, döndü şimdi de NATO kuvvetleri, Afganistan’ın güneyinde geniş çaplı bir operasyon başlattı. Siz hala daha otursun evinde , kadın olsun, bıraksın bu işleri diyorsunuz.

girls-riding-vintage-motorcycles
girls-riding-vintage-motorcycles

Halbuki motosikletin de bir felsefesi, bir yaşam tarzı ve kalitesi var. Bu yaşam tarzının içinde de bayanların olması, yaşama dair hayat felsefelerini koklamak istemeleri ve bunu yaşamaları çok mu asice? Çok mu basit , boş ve erkekçe? Gelin bayanlar siz bu kafanızı karıştıran lafları eden çevrenizden kurtulun ya da şunu anlatın ; Motosikleti içimde bir yerlerde hissetmek ve o sevdamın ne kadar değerli olduğunun her gün farkına varmak adına motosiklet kullanıyorum ya da kullanmak istiyorum diyin. Bundan daha yüce bir şey olamaz sanırım.

Çevremizde her gün olan ve biten olayların, sorunların, sıkıntıların içinde yaşarken, motosikleti yaşamanın günlük yaşamımızda ve hayatımızda ne kadar etkili olduğunu kavramak için bunu yapın. Bugün yarın nasıl ve ne yaşayacağımız belli mi? O zaman neden yapmak istediklerimizi erteleyelim? Neden hala daha koca insanlar olmuşuz hesap verelim, hayatımıza motosikleti sokmak için neden yaşlanmayı bekleyelim?

61676-biker-girl-holding-helmet_1280x720

Başkaları adına karar veren ve buna boyun eğen bizler olmayalım, saygı sınırları yok olmuş bir toplum içinde, herkesin karşısından beklediği temel sevgi ve saygı prensiplerini uygulayarak bile elde edeceklerimizi düşünüp, yaşam kalitemizi ne kadar yükseltebileceğimizi ve bu yükselti içindeki hazzın da rutin yaşantımız içinde bize ne kadar haz vereceğini bir kez daha oturup düşünün. Saygı gösterin, saygı talep edin. Saygı göstermeyene de haddini bildirin. Çünkü bu yaşama bir kez gelmişsiniz ve sizden daha önemli hiç bir şey olamaz. O zaman bayanlarımız ne duruyorsunuz, haydi 2 tekerlerimizi döndürmeye…!
Bayanlar gelin bu işi herkese teşvik edelim, gelin diğer bayanlarımızı da harekete geçirelim. Gelin motosikleti kullanalım, kullanmaktan da asla bir ömür boyu vazgeçmeyelim. Dostumuzu, ailemizi, çocuklarınızı teşvik edelim. Onları bilinçlendirip, motosiklet felsefesini aşılayıp, onlara sorumluluk verelim ve onlara bu aşkı aşılayalım. Anlamayana anlatalım, anlamak istemeyene de anlatıyormuş gibi yapalım ama vazgeçmeyelim.

tumblr_nd8am8f6rs1t05pxxo1_1280

Motosiklet şeytan icadı ve bayanların dokunmaması gereken bir alet olarak kafanıza sokulmaya çalışılsa da , aslında onun sizin içinizde var olan, size ait , SİZ OLAN bir yaşam felsefesi olduğunu unutmayın.
Herkese, tüm bayanlarımıza keyifli sürüşler.

Yazar: Sinan55

İlgili Yazılar

4 yorum

işin bu boyutunu takmıyorum açıkçası,

o sesi duyup, rüzgarı hissettikten sonra yol gibi her şey geride kalır.

Cevapla
Hüseyin Altılar  -  26 Şubat 2018 / 4:57 am

Herkesin bir tarzı var

Cevapla
Mehmet Ali ERB  -  27 Şubat 2018 / 10:37 pm

Herkesin kadın sürücünün bir başka tarzı var

Cevapla
Beril Haser  -  27 Nisan 2018 / 9:48 am

19bin tl’ye kadar spor model önerisi istiyorum

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok