İstanbul Sanal Arsa Fiyatları

sandbox-sanal-arsa

Metaverse İstanbul’da satılan sanal arsaların büyük bir bölümünün Avrupa Yakası’nda, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ve Üsküdar en çok ilgi gören bölgelerden oldular.

En büyük ilgi boğaz hattı, sonra tarihi yarımada ve Kadıköy satışta öne çıktı.

Batı yaka Avrupa kısmında yer alan Beylikdüzü, Avcılar ve Esenyurt gibi alanlar kullanıcılar tarafından ilgi görmezken bu bölgelerde arsaların parsel değeri 4 OVR (125 TL) fiyatla alıcılarını buldu.

Metaverse’te arazi satışı yapanlardan bir tanesi de OVR sitesi. Dünyanın her yerini parsel parsel satan ekibe ilgi çok büyük oldu. Hatta Türkiye’de  büyük ilgi gören satışlar, özellikle de İstanbul’da yoğunlaşmış durumda görünüyor. Yaptığımız incelemelerde, Anadolu yakasının sahillerin, kıyı şeridinin neredeyse tamamen satıldığını görebilirsiniz.

istanbul sanal arsalar
istanbul sanal arsalar

İstatistikler, Türkiye’de satılan 20 bin civarı parselin 11 binden fazlasının İstanbul’da olduğunu ortaya koyuyor.

metaverse arsaları satıllıyor
metaverse arsaları satıllıyor

Tek Metaverse satıcısı elbette OVR değil. Başta Sandbox ve Decentraland olmak üzere piyasada sanal evrenler oluşturan çok sayıda platform var. Birbirlerinden bağımsız olarak hizmet veren bu platformlar, kendilerine ait kripto para birimleriyle ödemeler alıyorlar. Metaverse çılgınlığının insanlığı nereye götüreceğini zaman gösterecek…

 

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok