satılık motosikletler

İşi Gücü Bırakıp Motosikletli Kaçamak Yapmak İçin 10 Neden

İşi Gücü Bırakıp Motosikletli Kaçamak Yapmak İçin 10 Neden

Gezgin ruha sahip olanlar sizleri çok iyi anlıyoruz. Aman borçlar, ödenecekler varsa yazımıza aldırış etmeyin. Siz duruma göre karar verin. Ya da herşeye boşverin. Tamam, çok sıkıldık, virüs durmadan yayılıyor, kırmızı illerde kısıtlama daha fazla yayılıyor. Sizler için gezilebilecek yerleri topladığımız şehirler rehberinede bir ara bakabilirsiniz.

motosikletli gezi rotası

 

İşte motosikletle şimdi gezmek için 10 neden

 1. Şehirlerarası yollar bomboş
 2. Fırsat varken çok fazla gezme ve görme imkanınız şimdi var.
 3. Havalar sıcaklaştığında ve virüsün etkileri azaldığında çok fazla kişi yollara çıkacak ama siz bu gezi ile tatili daha önce yaparak kendinize küçük bir nefes alma zamanı tanıyabilirsiniz.
 4. Tarihi ve doğayı yaşamak için bahar ayının gelmesini bekliyorduk ve geldi. Evet bazen soğuk oluyor. Soğuk var diye gezmekten mi vazgeçelim? O yüzden yola düşmenin gezmenin tam zamanıdır.
 5. Eğer bir kaç arkadaş bulabiliyorsak bu geziyi yapmak için çok daha fazla nedeniniz var demektir.
 6. Şimdi çok daha fazla insan şehirlerinden ayrılamıyor, haftasonu ufak gezintilerle yetinmeye çalışıyor. O yüzden bu etkinlikleri gezerken yapmak ve doğa içine yakın küçük moteller, pansiyorlar bulmak elinizde.
 7. Etkinlikler derken, gideceğiniz yerleri iyi planlarsanız, örneğin günlük sürüşle varabileceğiniz noktalarda farklı rotalara saparsanız sürüşünüz daha zevkli hale gelecektir. Bu yüzden gezi rotaları sayfamıza bir bakın derim.
 8. Doğada yalnız kalmayı, kuş sesleri, rüzgarın uğultusunu sevenler içinde bir kaç şehirde bir kaç noktayı programınıza ekleyebilirsiniz. Örneğin Tokat Gezi Rehberi – Gezilecek Yerlere bakın veya Karadenize yakın olanlar için Sinop Gezi Rehberi – Gezilecek Yerlere bakın ya da İstanbul’a yakın olanlar Zonguldak Gezi Rehberi – Gezilecek Yerlere bakabilir. Yok ben güneydeyim biraz farklı noktaları gezmek istiyorum derseniz Kütahya Gezi Rehberi – Gezilecek Yerlere bir bakın ama dikkat; havalar daha tam olarak ısınmadı.
 9. Ülkemizin tüm şehirleri birbirinden güzel doğa manzaraları ile dolu. Ben tarih görmek, dokusunu ve geçmişi tatmak istiyorum diyor olabilirsiniz. İşte bunun için elinizden bırakamadığınız telefonunuzu açın ve google maps’te tarihi mekanları keşfedin. Şimdi hepsi boş ve sizi bekliyor. 2 ay sonra böyle bir fırsat olmayacak.
 10. Pandemi döneminde bir çoğumuz işgüç dışında uzak bir yere gitmek motorumuzu kullanamadık. Yeni motosiklet alanlar, yıllardır sürenler ve sürüşten vazgeçemeyenlerin içinde bir birikim oldu. Şimdi o birikimi boşaltmanın tam zamanı. Zaten en önemli nedenlerden biride sürüş keyfini tekrar yaşayabilmek.
 11. En büyük neden ise sürüş bağımlısı, meraklısı olan birinin evde oturarak zamanını geçirmeye çalışması. O yüzden işten, güçten sıyrılın ve keyfinize bakın. Bu zamanlar belkide hiç geri gelmeyecek.

İyi sürüşler

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

1 Yorum

Hasanulu  -  Nis 12, 2021 / 9:36 am

Keşke işi gücü bırakıp yollara akabilsek, hep isteğim bu ama henüz başaramadım. İhtiyar olunca ne oılacak merak ediyorum. Gezmeye zaman ayıramadığımda kendime küsüyorum, birde pandemi var iyice kapandık, haftasonu kaçamakları bile yetiyordu, şim o yok, hafta içi çalışıyorum. Gelince akşam 8 oluyor, 1 saat için dışarı çıkmıyorum, bunaldım iyice, yazın işi bırakmayı düşünüyorum o zaman kendime gelirim, iyi sürüşler

Sizlerde gezebiliyorsanız ne mutlu size bizler gezemeyenler olarak hala şehirlerde sıkışmış durumdayız.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir