İçinizdeki Motosiklet Tutkusunun Şehre Vurmuş Hali

KTM_125_Duke_2011 gece çekimi

Şehirde motosiklet kullanmak diğer taşıtlara oranla daha zordur. Her ne kadar artık yeni yol politikalarına uygun motosiklet kullananlar için birtakım düzenlemeler getirilse de bu noktada kullanmakta olduğunuz motosikletin özellikleri oldukça önemlidir.

İçinizdeki Motosiklet Tutkusunun Şehre Vurmuş Hali
Bu noktada şayet hali hazırda elinizde kullandığınız bir motosiklet varsa kendinize bu doğrultuda sorular yönelterek tutkunuza dair kendinizi test etmeye buradan başlayabilirsiniz. Güvenli, aynı zamanda konforlu, bunun yanı sıra az yakıt harcayan bir model düşünün. Öyle ki bu model şehirde kullanımı açısından size kolaylık sağlaması için düşük cc’li bir motosiklet olsun. Öte yandan şayet elinizdeki ve kafanızdaki ideal motosiklet modeli bu değilse o vakit bu tutkunuzu şehir sokakları dışına taşımanız gerekecektir.

tumblr_niuviftSzx1tk46tjo1_500

Nitekim büyük cc’li motor modellerinin yakıt tüketimi konusunda eli oldukça açıktır. Özellikle de İstanbul gibi metropolün tam göbeğinde, trafiğin yoğun olduğu bir şehirde soluyorsanız motor modelinizin yakıt tüketim bakımından seviyeyi en aza indirecek denli olmalıdır. Sonuç olarak tercihiniz hem hızlı hem de yakıt tüketimi bakımından en düşük cc’li bir model ise şehir içerisinde inanılmaz deneyimler kazandıracak ve canlı bir şekilde yaşatacak olan Scooter ve Chopper modellerine göz atmanızı öneririz.

Şehrin Göz Bebeği Scooter, Şehirde Ayaklarınızı Yerden Kesen Chopper

Scooter, motosiklet modelleri arasında 50 ve 125 cc arası motor hacmine sahip olmakla beraber aynı zamanda otomatik viteslidir. Küçük tekerlekli olması sebebiyle daha çok şehir içinde kullanıma uygun bir motosiklet türü. Şayet ben hem şehrin tozunu attırırım hem de en düşük cc kullanarak yakıt tüketiminden yana karlı çıkarım diyorsanız Scooter tercihiniz olmalı.

tumblr_nj1lrq0dp21rrjrzuo1_500

Büyük şehirlerin trafik sorununa ilişkin konuşacak olursak size hem şehrin zevkini yaşatacak hem de bunun yanı sıra keyifli bir sürüş deneyimi yaşatacak olan Chopper modelini de aklınızdan çıkarmamanızı öneririz.

tumblr_nd9i8jwDs11qzh542o1_1280

250 cc chopper modelleri yakıttan tasarruf etmek isteyenlerin gözdesi. Hem rahatınızı hem de cebinizi yakmayacak olan modelleri tercih etme yolunde hem Scooter hem de Chopper şehir içerisinde seyahatler deneyimlemek için biçilmiş şehir vizyon sahanızı genişletecek motosiklet modelleridir.

Subscribe
Bildir
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Ek bilgi için email göndersem bakar mısınız

Başka Yazı Yok

2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol