Hyundai’den 20 km menzilli kişisel elektrikli scooter | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
2 sene ago
465 Views

Hyundai Motor Group, yeni bir elektrikli scooter prototipi geliştirdi. CES 2017’de tanıtılan ilk kavram üzerine üretilen yeni model; arkadan çekiş, yüksek sığalı lityum akü ve tarz sahibi ön arka farlar gibi özelliklere sahip.

En son kavram, Hyundai Motor Group’un scooter’ı gelecekteki Hyundai ve Kiaaraçlarla bütünleştirerek ilk ve son nokta hareketliliğini olanaklı hale getirme planlarının bir parçası. Bir araca takıldığında scooter, kullanıcının seyahatini sorunsuz bir şekilde tamamlaması için sürüş sırasında üretilen elektriği kullanarak otomatik olarak şarj oluyor.

2019 model, ağırlığı arkaya yakın konumlandırdığı için ön yerine arkadan çekiş ile güvenliği ve dengeyi artırıyor. Buna ek olarak Grup mühendisleri, bozuk yüzeylerde bile yumuşak bir sürüş sağlamak için ön tekere bir süspansiyon eklediler.

Hyundai Motor Group Robotics Takım Başkanı DongJin Hyun, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu, gelecek Hyundai Motor Group araçlarında göreceğimiz araca monteli kişisel bir scooter. Müşterilerimizin hayatlarını mümkün olduğu kadar kolay ve eğlenceli hale getirmek istiyoruz. Kişisel elektrikli scooter’ımız kent merkezlerindeki sıkışıklığı ve yayımları azaltmaya yardımcı olurken ilk ve son nokta gidiş gelişleri eğlence haline getirecek.

Hyundai Motor Group’un en son nesil elektrikli scooter’ı 10.5 Ah lityum aküye sahip. Bu da scooter’ın saatte 20 km hıza ulaşmasına ve tek bir şarjla yaklaşık 20 km için yeterli gücü sağlamasına olanak veriyor.

Yaklaşık 7.7 kg ağırlığındaki scooter kolayca taşınabiliyor. Scooter’ın eşsiz ve kompakt üçe katlanabilir tasarımı, benzeri tüm ürünlerden hafif ve daha kompakt olması anlamına geliyor. Akü seviyesini ve hızı gösteren dijital gösterge kullanışlılığı artırırken, gece sürüşü için scooter iki şık tasarımlı ön LED far ve iki arka far ile donatılıyor.

Gece sürüşü için scooter iki şık tasarımlı ön LED far ve iki arka far ile donatılıyor.

Gece sürüşü için scooter iki şık tasarımlı ön LED far ve iki arka far ile donatılıyor.

Grup, scooter’ı daha da geliştirmek için menzili yaklaşık yüzde 7 oranında artıracak rejenaratif frenlemeyi eklemeyi düşünüyor.

Kaynak Site: https://devirsaati.com/

Yorum Ekle
Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları