Honda’nın Yeni Motosiklet Modeli Ortaya Çıktı

by ahmet.182
4 sene ago
164 Views

Honda’nın Yeni Motosiklet Modeli Ortaya Çıktı

Honda’nın en çok merak edilen çift silindirli motosikleti olan Honda CBR250RRtasarımı ortaya çıktı!

Bir tasarım görselinden yola çıkılarak yapılan tahminlerden sonra farların Honda tasarımı olduğu anlaşılınca, bu yeni modelin Honda CBR250RR olduğu ileri sürüldü. Bilindiği gibi Honda geçtiğimiz günlerde çift silindirli 250 cc modeli üzerinde çalışmalara başlamıştı.

Bu modelin Avrupa versiyonunun ise 300 cc olması bekleniyor. Tasarım çalışmasına başlayan Honda ilk olarak farın patentini aldı. Pantente bakılınca bu modelin aslında şuan satışta olan CBR250R modelinin farları ile hemen hemen aynı olduğu gözüküyor. Tasarımda ise yan yana iki tane çift far var.

Honda CBR250RR modelinin performansı da merak edilenler arasında. CBR250RR’ın gücü ve hızı ise en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Yamaha’nın üretmiş olduğu YZF-R25 modeli Honda’yı belirli bir süreliğine arka plana atmış olsa da güç ve hız alanında yeniden Yamaha’nın önüne geçmeyi hedefleyen Honda, üretmiş olduğu 250/300 cc’lik dominant motorlarda bunu çok net bir şekilde gösteriyor. Bunun için de CBR250RR modelinde güçlü motor tercih edilmiş.

Motorun şasisi hafif sayılacak kadar az. Bu da gereksiz ağırlıkları ortadan kaldırarak motorun gücünü tam anlamı ile yol vermesini sağlıyor. Ayrıca motorda keskin racing tarzı görünüşler var. Bunlara ek olarak daha onlarca farklı özellik bir araya geldiğinde Honda CBR250RR modelini kullanmak oldukça kolay ve keyifli hale geliyor.

Honda CBR250RR modeli ile ilgili daha öncesinde de tahminler yapılıyordu. Özellikle Yamaha’nın YZF-R25 modelini piyasaya sunmasından sonra yeni çalışmalara başlayan Honda’nın nasıl bir model ortaya çıkartacağı bilinmiyordu.
Ancak patent çalışmaları sonrasında ortaya çıkan görüntüler motosikletin modeli ve özellikleri hakkında azda olsa fikir veriyor. Motosikletin tam özellikleri ise şuan için bilinmiyor. Honda CBR250RR motosikleti ile beraber daha ne gibi özelliklerin bizlere sunulacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz. Motosikletin şuan tam olarak ne zaman satışa sunulacağı belli değil. Ancak önümüzdeki günlerde Honda CBR250RR modeli ile ilgili daha fazla bilginin verilmesi bekleniyor.

2016 yılı sonuna doğru ise motosikletin satışa sunulması tahmin ediliyor ancak tam tarihler yapılacak açıklamadan sonra belli olacak.

Sponsor: www.motosikletaksesuarlari.com

Etiketler: , ,

3
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Cenk Tosun

Mersin merkezden ben Cenk Tosun. selam arkadaşlar sayfanız valla çok iyi, teraziye tıkladım 25-03-2018 20:27:43

İlkin Yılmaz

Elektrikli model almak farz oldu

Tek sıkınlı, elektrikli motosiklet için şarj durumu ne olacak