satılık motosikletler

Honda’dan elektrikli bir CB125R motosiklet gelebilir

Honda’dan elektrikli bir CB125R motosiklet gelebilir. 

Gelmesinin ne kadar zaman alacağını tahmin edemiyorum ama gelecek sene olacağını düşünüyorum.

Elektrikli bir Honda CB125R?

Geçen yıl , ilk ayrıntılar gün ışığına çıktığında Honda’nın mevcut CB125R motosikletini kopyalayan elektrikli motosiklet tutkularıyla ilgili haberleri vermiştik. Bunu duymayanlar olabilir.

CB125R, 2018’de piyasaya sürülen kısa mesafeli 60 mil / saatlik bir öncü motosikletti. Çok daha büyük deplasmanlı motosikletlere kıyasla kullanım kolaylığı ve düşük gücü nedeniyle yeni sürücüler arasında popüler oldu.

Honda, mevcut düşük güçlü ancak uygun fiyatlı elektrikli motosikletler ile yüksek güçlü ancak pahalı modeller arasındaki boşluk doldurma alanına odaklanarak ilk elektrikli motosikleti için platformdan yararlanıyor.

Yeni patent resimlerinde motor ve pil kutusunu çevreleyen ayrıntılara yakından bakıyoruz ve mevcut CB125R’de işlevsel olmayan omuz havalandırma delikleri, motosikletin elektrikli versiyonunda pil takımının hava ile soğutulması için açılmış gibi görünüyor.

Yeni patent resimleri ayrıca, batarya yerleşiminin çerçevede oldukça yukarıda olduğunu ve esasen daha önce gaz tankı tarafından bulunan alanın çoğunu kapladığını gösteriyor.

Honda, elektrikli motosiklet değiştirilebilir piller için yeni bir standart geliştirmek ve test etmek için daha önce Yamaha, Suzuki ve Kawasaki ile bir konsorsiyuma katılmıştı . Bu elektrikli CB125R tasarımının bu tür pilleri içerip içermediğine dair henüz bir gösterge yok.

Geleneksel gövde panelleri, CB125R’nin görünümünü koruyarak bataryayı ve elektroniği saklamak için iyi bir iş çıkarıyor.

Şimdiye kadar çoğu elektrikli motosiklet, neredeyse sessiz aktarma organlarının gerektirdiği kayışlı tahrik sistemine geçti. Motor ve egzoz olmadan, zincir gürültüsü elektrikli bir motosiklette rahatsız edici olabilir.

Bakalım bu yıl bitiminde Honda bize neler sunacak, belkide bu yaz bir sürpriz gelebilirr diye düşünüyoruz.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir