Honda V4 ile geleceğin motorunu üretmenin peşinde

Honda V4 ilk Almanya’da sergilendiğinde insanlar şaşkınlığını gizleyememiş ve pek bir anlam verememişti. Geleceği değiştirmenin peşine çoktan düşmüşlerdi. 2008’de Almanya fuarında sergilenen V4 – 4 silindir ve V-Twin motora sahipti, 2012’deki gelişmeler onu çok farklı bir konuma getirdi.

2009-honda-v4conceptmodelc

Şimdilerde ortada görünmeyen bu model için söylenecek tek şey bu Honda ne yapacağı belli olmaz. Fuarlarda gördüğümüz yenilikler artık bizlere de yetmez oldu. Honda CBR 250RR’ı beklerken birden bu modelin yani VFR’ye benzeyen bu tamamen grenaj  görünümlü yeni modelle ortaya çıkabilir.

honda-v4-ondenBir çok üretici daha transformers modellerin üretimini yaparken Honda geleceğin daha duygusal görünümlü estetik farklılığı olan ve kaza yapmayı engelleyen modellerini üretmeyi başarıyor.

honda-v4

Global trendi takip ederken kendine çizdiği yolda farklılaşmayı da çok iyi başarıyor.

honda-v5

Şimdilik sadece kosept olarak üretilen bu modelin Honda’nın geleceğini temsil ediyor olduğunu tahmin ediyoruz. Ama uzay çizgisine girmeye başlayan sektör bir yandan kendi klasiklerinden vazgeçemeyen motorcularıda yakından takip ediyor. Her sene bir çok yenilenme ile karşımıza çıkmayı ihmal etmiyor.

honda_v4_concept_right_front

Honda CBR 250RR Endonezya  semalarında yollarda görünürken biz hala buraya geleceğini umuyoruz. Fuarda çıkacağını umarak iç geçiriyoruz ki pekte gelecekmiş gibi görünmüyor.

img_9

Honda ile yeni tanışan arkadaşlar için şunu söyleyebilirim. Honda yeniliklerin yüzyılımızdaki kapısı olmuş durumda. Tasarımcıları ile geleceğe verdiği önemi her sene daha çok belli ediyor. Yani Honda geleceği garantilemek için elinden geleni yapıyor.

Hepinize iyi sürüşler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol