satılık motosikletler

Honda önümüzdeki birkaç yıl içinde ilk kez dört elektrikli motosiklet duyurdu

Honda önümüzdeki birkaç yıl içinde ilk kez dört elektrikli motosiklet duyurdu

Honda son zamanlarda elektrifikasyon için büyük bir hamleyi duyurdu, 2040’a kadar % 100 elektrikli olacağını söyledi, bu noktada artık gazla çalışan araçlar satmayacağını. Ve Honda’nın satışlarının iyi bir kısmını oluşturan motosikletlerle, şirket şimdi dört yeni elektrikli motosiklet modeli için planlarını açıklıyor.

2024 yılına kadar piyasaya sürülmesi planlanan ilk üç model, iki elektrikli scooter tarzı araç ve küçük format elektrikli motosiklet içeriyor gibi görünüyor.

Hepsi büyük olasılıkla 125cc eşdeğeri veya daha az kategorisinde olacak ve ana kullanımları şehir içi ulaşım için olacak.

Honda’nın ilk hafif elektrikli motosikleti olma potansiyeline sahip olabilecek şeyi zaten görmüş olma ihtimalimiz yüksek.

İki farklı patent, bir çift elektrikli Honda motosikletini gösterdi.

İlk patent, elektrikli güç aktarma organına sahip bir CB125R gibi görünüyor. Bu model özellikle ilginç olabilir, çünkü yeni sürücüler için tasarlanmış bir mo1tosiklete benziyor – ve elektrikli motosikletlerin yeni sürücüler arasında favori olduğu kanıtlandı.

Honda’dan gördüğümüz ikinci patent, elektrikli bir dönüşüme spor olan bir Honda Grom motosikleti gibi görünen şeyi gösteriyor.

Honda’nın daha büyük elektrikli motosikletinin ne olabileceğine dair bir bilgimiz yok, Honda’nın kuyruğuna drone yerleştirilmiş bir elektrikli motosiklet için sunduğu sıra dışı patent dışında.

Honda ve diğer büyük eski motosiklet üreticileri, elektrikli motosikletler söz konusu olduğunda büyük ölçüde yakalama oynuyorlar.

Zero Motorcycles ve Energica gibi yalnızca elektrikli girişimler, güçlü elektrikli cadde motosikletleri için talebin çok olduğunu kanıtladı.

Harley-Davidson‘ın LiveWire elektrikli motosikleti ABD’de en çok satan elektrikli motosiklet oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, eski üreticilerin mevcut kaynaklarını elektrikli araç geliştirmek için uygulayabileceklerini gösterdi.

Honda ve diğerleri o turtadan kendi dilimlerini kapmak için uğraşıyorlar.

Honda kısa süre önce değiştirilebilir piller için ortak bir standart geliştirmek için diğer büyük üreticilerle birlikte bir konsorsiyuma katıldı.

Böyle bir standart, üreticilerin mevcut bir pil mimarisi etrafında elektrikli motosiklet geliştirmelerini kolaylaştırabilir. Gelecek hızlı değişiyor, ayak uydurmak gittikçe zorlaşıyor.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir