Honda Japonya’da Giorno 2022’yi Tanıttı

2022-giorno-in-japan

Giorno, retro tarzı bir estetiğe sahiptir, birkaç fazla özellikleride var ama öyle büyük hız, süper performans beklemeyin.

Honda Japonya’da Giorno 2022’yi Tanıttı

Big Red, kozmetik güncellemeler içeren 2022 Giorno’yu Japonya’da tanıttı. Giorno’nun kavisli gövde panelleri ve ampul göstergeleriyle çevrili yuvarlak halojen farı tutan küçük bir ön şerit gibi klasik tasarım öğeleri korunur. Giorno’nun Deluxe modeli geri çekildi ve sadece temel model mevcut olacak.

honda-2022-giorno-in-japan
honda-2022-giorno-in-japan

Çok az yakıt kullanan ufacık bir 4.5 beygir gücü 50cc, hava soğutmalı, 4 zamanlı motorla çalışır. Elbette, bu küçük bop-about ile herhangi bir hız rekoru kırmayacaksınız, ancak size şehirde kolay hareket sağlayacak ama ana yollara çıkamayacağınız bir motosiklet daha var. Honda Giorno‘nun özellik listesi de genel tasarım kadar basit. Ön tarafta, dijital girişli bir analog kadran ve 12V USB şarj konektörü var. Scoot’un süspansiyonu, geleneksel bir teleskopik çatal ve iki arka yaydan oluşur. Bu arada, fren sistemi ön ve arka kampanalı frenlerden oluşur, bu nedenle yağışlı havalarda sürerken dikkatli olun.

Honda’ya göre Giorno, galon başına 6,7 litre ile 302 km’e menzile ulaşabilir.

Bu nedenle, teknik olarak 4,5 litrelik yakıt deposu yaklaşık 200 mil – 321 km menzil sağlamaktadır. Bu o kadar da şaşırtıcı değil çünkü sadece 81 kilo ağırlığında. Çoğu insan Honda Giorno’nun ucuz bir scooter olduğunu varsaysa da, fiyat etiketi farklı bir hikaye anlatıyor. 209.000 JPY (kabaca 1.800 USD) olarak fiyatlandırılır, bu 50cc’lik bir scooter için nispeten yüksek bir fiyattır. Bizde ise bu fiyattan bir çok alıcısı çıkacağına eminim. Ama fren ve egzoz teknolojisinde çok ucuza kaçıldığı belli oluyor.

Subscribe
Bildir
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Fiyati ne Japonya’da Giorn
MURAT TACİKAYAN

Başka Yazı Yok

2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap