satılık motosikletler

Honda Europe , Africa Twin’i temel alan NT1100 için tanıtım videosu yayınladı

2022-honda-nt1100

Honda Europe , Africa Twin’i temel alan NT1100 için tanıtım videosu yayınladı.

Teaser videosu NT1100‘den ismiyle bahsetmiyor, ancak “The New Touring Era” sloganı geçiyor. Hiçbir yakın fotoğrafı yok, uzak ve teaser videosundan görüntü vermemek için eliden geleni yapmışlar. Sanıyoruz lansman tarihinde herley ortaya çıkacaktır.

Ayrıca, Almanya’dan hem NT1100A hem de NT1100D’yi listeleyen emisyon verileri sayesinde bir NT1100’ün yolda olduğunu biliyoruz, bu da NT’nin Honda’nın Çift Debriyajlı Şanzımanıyla birlikte sunulacağını gösteriyor.

Alman emisyon sertifikası belgesi, NT1100’ü CRF1100L Africa Twin ile aynı olan 75 kW (101 hp) olarak listeleyecek. Afrika Twin‘e kıyasla hidrokarbon, karbon monoksit ve nitrojen oksit emisyonlarının daha yüksektir, bu da motor ayarında veya egzoz sisteminde farklılıklar olduğunu gösterir. Yine de, seviyelere göre NT1100’ün Euro 5 standartlarını karşılaması  düşük bir ihtimal.

2022-honda-nt1100

NT1100’ün tamamına önden bir bakış var, ancak motosiklet yalnızca ikiz farları ve ön tekerleğin her iki tarafında bir çift yardımcı ışığı gösterecek kadar büyük.

ABD için NT1100 hakkında herhangi bir kelime olmamasına veya herhangi bir sertifika belgesinde buna dair herhangi bir işaret olmamasına rağmen, buraya getirileceğinden şüpheleniyoruz. NT1100’ün bu isimle devam edip etmeyeceği henüz belli değil. Honda, “NT1100” adını Avrupa gibi çeşitli pazarlarda ticari marka haline getirdi, ancak ABD’de değil. Üretici “Transalp” adını burada ticari marka haline getirdi, ancak Avrupa’da değil. Transalp’in orta ölçekli bir ADV olacağına dair söylentiler vardı, ancak biz Transalp ve NT1100’ün aynı olabileceğine inanıyoruz , sadece farklı ülkelerde pazarlar için farklı bir isimle çıkacaktır.

Honda Europe , Africa Twin’i temel alan NT1100 için tanıtım videosu yayınladı

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir