satılık motosikletler

Honda, düşük maliyetli U-GO elektrikli scooter’ı piyasaya sürdü

Honda, düşük maliyetli U-GO elektrikli scooter’ı piyasaya sürdü.

Honda, elektrikli iki tekerlekli araçlar söz konusu olduğunda yıllarca geri durmuş olabilir, ancak şirket şimdi bir dizi yeni ve ilginç tasarım ilie piyasaya çıktı. En sonuncusu, ultra uygun fiyatlı Honda U-GO elektrikli scooter ortaya çıktı.

Honda, U-GO’yu Çin kolu Wuyang-Honda aracılığıyla, yalnızca şehiriçi sürüş için tasarlanmış diğer düşük maliyetli Çin elektrikli scooterlarının devamı olarak piyasaya sürdü.

Şirket, U-GO’nun farklı hız ve güç seviyelerine sahip iki versiyonunu duyurdu.

Standart model, 1,8 kW’lık bir tepe güç çıkışına sahip, 1,2 kW’lık sürekli oranlı bir göbek motoruna sahiptir. Bu motor, U-GO’nun 53 km/sa (33 mph) maksimum hıza ulaşmasına yardımcı olur.

Daha düşük hız modeli, en yüksek 1,2 kW değerine ve 43 km/sa (27 mph) daha düşük bir maksimum hıza sahip daha zayıf 800 W sürekli göbek motoru sunar.

Her iki model de 1,44 kWh kapasiteli 48V ve 30Ah çıkarılabilir lityum iyon pil sunar. Çift kapasiteli bir pil sahip ve değiştirilebilir.

Honda U-GO

U-GO, basit bir tasarıma ve oldukça basit özelliklere sahiptir.

Örneğin, LCD ekran, daha yüksek fiyatlı elektrikli scooterlarda bulunan daha lüks seçeneklerin çok altında. Ancak sadece 1.150 ABD Doları başlangıç ​​fiyatıyla U-GO, son derece uygun fiyatlı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Önde gelen e-scooter şirketi NIU tarafından yapılanlar gibi üst düzey akıllı scooterlarla karşılaştırıldığında, Honda’nın fiyatı yarısından daha azına geliyor.

Düşük fiyatlı bu scooter en iyi kentsel seçenek gibi görünüyor. Honda, resimlere dayanarak, daha küçük pille veya pil çıkarıldığında olabilecek 26L koltuk altı depolama alanı içerdiğini söylüyor.

Honda U-GO tech

Şimdiye kadar Honda, Çin pazarı için U-GO’yu öncelikli olarak duyurdu, ancak bu düşük maliyetli ve düşük özellikli scooter’ların çoğu aynı planı izleyerek başladı.

Honda U-GO sele

Hindistan ve Çin, büyük ölçüde elektrikli iki tekerlekli araçlara yönelik devlet teşvikleri ile nüfus arasında scooter ve motosikletin geniş çapta benimsenmesi sayesinde, yeni elektrikli scooter ve motosiklet lansmanlarının herkesten önce görüyor.

Honda U-GO motor

NIU , Gogoro ve Ola gibi şirketler, Avrupa’daki genişlemeye odaklanmadan önce elektrikli scooter operasyonlarına Asya’da başladı. NIU’nun durumunda, önde gelen elektrikli scooter üreticisi, Doğu’dan yeni elektrikli scooter modelleri almak için genellikle son pazarlardan biri olan Kuzey Amerika pazarına bile girmiştir.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir