Honda CBR1000RR FireBlade 2008

by motosiklet
2 sene ago
70 Views

Honda, son teknoloji ürünü yüksek teknolojili cihazlara yönelmeyi seçti ve yeni Fireblade ile temellere geri döndü. 2008 için Honda, daha olgun bir sürücülere hitap edebilecek daha kullanıcı dostu bir Blade ürettiğini iddia etmişti.

Blade ilk kez 1992 yılında piyasaya sürüldüğünde, orijinal tasarımcı Baba-san’ın felsefesi, keskin kullanım ve iyi bir güç-ağırlık oranı ile karmaşık olmayan bir motosiklet tasarlamaktı. Son zamanlarda diğer üç Japon üretici, çekiş kontrolü, değişken emme sistemleri ve bir dizi motor haritasının beğenisini getirdi, ancak Honda, orijinal konseptlerini gözden geçirerek ve geliştirerek işleri basit tutmayı seçti. Ana odak noktası, ağırlık kaybı, kitle merkezileşmesi ve temiz konturlar üzerinde gerçekleşti, ki bu da artık çok ince bir duyguya dönüşümüştü. Tüm spor motosikletler küçülüyor ve Fireblade göründüğü gibi (özellikle önden) bir istisna değil, hem boyut hem de görünüş olarak bir CBR 125’e dönüşütüğü bir yıl olmuştu.

Minimalist ön ve arka görünüm, şimdi motorun altında çıkan dört-bir egzozun bulunduğu tıknaz orta bölümüyle iyi uyum sağlıyordu. Susturucu zekice, göbeğe gizlenmiş durumda. Bir fabrika bacası egzozu ile yarış motosikleti  çok iyi görünüyordu ama garip bir tam uzunlukta alt baca egzoz ile donatılmış bir kaporta vardı.

Bu arada, HRC kitted yarış versiyonu 2008 Şubat’ta sunuldu ve standarttan % 23 oranında bir güç artışı sağlamıştı. En üstte yeni tasarım çizgisi Yamaha R1 kadar sevimli olmayabilir ama büyük analog takometre ve dijital Speedo, kolay okuma için yeterli görünüyordu.

Geçen 2007 Kasım’ın NEC gösterisinde, plastik tank rozetlerinden hoşlanılmadığı için almakta kararsız hale gelmişlerdi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir