Honda CBR1000RR FireBlade 2008

Honda, Fireblade 2008 ile temellere geri dönmüştü. 2008 için Honda, daha olgun bir sürücülere hitap edebilecek daha kullanıcı dostu bir FireBlade ürettiğini söylemişti.

blank

FireBlade ilk kez 1992 yılında piyasaya sürüldüğünde, seri kullanım ve iyi bir güç-ağırlık oranı ile karmaşık olmayan bir motosiklet tasarlamaktı. O zamanlarda diğer üç Japon üretici, çekiş kontrolü, değişken emme sistemleri ve bir dizi motor güncellemesi önerdi. Ancak Honda, orijinal konseptlerini gözden geçirerek ve geliştirerek işleri daha basit tutmayı seçti. Ana odak noktası, ağırlık kaybı, kitle merkezileşmesi üzerinde gerçekleşti. Tüm spor motosikletler küçülüyor ve Fireblade göründüğü gibi (özellikle önden) bir istisna değil, hem boyut hem de görünüş olarak bir CBR 125’e dönüşüyordu.

blank

Minimalist ön ve arka görünüm, motorun altında çıkan egzozun bulunduğu orta bölümüyle iyi uyum sağlıyordu. Susturucu zekice, göbeğe gizlenmiş durumdaydı. Fabrika bacası egzozuna benzesede çok iyi görünüyordu ama alttan desteklenen ve donatılmış ek bir grenaj vardı.

blank

Bu arada, HRC kitted yarış versiyonu 2008 Şubat’ta sunulmuştu ve standarttan % 23 oranında bir güç artışı sağlamıştı. En üstte yeni tasarım çizgisi Yamaha R1 kadar sevimli olmayabilir ama büyük analog takometre, dijital Speedo, kolay okunma için güzel görünüyordu.

Özellikler

Motor boyutu 999 cc
Motor tipi Sıvı soğutmalı, 16v dohc, sıralı dört silindirli dört zamanlı, 6 vites, yakıt enjeksiyonu, zincir son tahrik
Çerçeve tipi Alüminyum çift kiriş
Yakıt Kapasitesi 17,7 litre
Koltuk yüksekliği 820 mm
Bisiklet ağırlığı 199kg
Ön süspansiyon Ön yük ayarlı geri tepme ve sıkıştırma sönümlemesi
Arka süspansiyon Ön yük ayarlı geri tepme ve sıkıştırma sönümlemesi
Ön fren 4 pistonlu kaliperli 2 x 320 mm ön disk
Arka fren 1 pistonlu kaliperli 220 mm arka disk
Ön lastik boyutu 120/70 x 17
Arka lastik boyutu 190/50 x 17

En yüksek hız ve performans

en yüksek güç 175 bhp
maksimum tork 84 ft-lb
En yüksek hız 179 mil
1/4 mil hızlanma 10,2 saniye
Tank aralığı 269 ​​km

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir