Honda, CB125R’ı temel alan çıplak bir elektrikli motosiklet üretiyor

by motosiklet
1 ay ago
352 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Honda, CB125R’ı temel alan çıplak bir elektrikli motosiklet üretiyor.

Honda, elektrikli motosikletler konusunda son birkaç yıldır yavaşlamış gibi görünse de, şimdi şirket birkaç yeni elektrikli model üzerinde gizlice ve sıkı çalışıyor.

Elektrikli Honda CB125R motosiklet
En son pille çalışan iki tekerlekli araç, şirketin CB125R’nin retro esintili çıplak motosiklet tasarımına sahip elektrikli bir versiyonuymuş gibi görünüyor. Honda kısa süre önce elektrikli bir CB125R için tamamlanmış bir tasarımın patentini aldı ve bu durum belki de elektrikli motosiklet için geliştirme sürecinin son aşamalarında olduğunu gösteriyor.

Elektrikli motosikletin henüz bir adı yok (ve aslında Honda henüz varlığını resmi olarak onaylamadı), ancak şirketin patenti, elektrik motorunun ayrıntılı çizimleri de dahil olmak üzere elektrikli bir aktarma organı barındıran bir CB125R şasisi ve gövdesini açıkça gösteriyor.

Motor, CB125R’nin küçük çerçevesi üzerine tasarlanmış geniş çaplı ve ince profilli bir motor gibi görünüyor.

Motosiklet muhtemelen benzer hızlar ve demo motosikletinin güç çıkışı ile sınırlı olacağından, performansın müthiş olacağı beklenmiyor.

Yeni başlayanlara yönelik Honda CB125R’nin benzinli motoru yaklaşık 13 hp (10 kW) güç üretiyor ve motosiklet 80 mph (130 km / s) hıza ulaşabiliyor. Elektrikle çalışan bir versiyon muhtemelen benzer hızlar sunacak, ancak potansiyel olarak daha hızlı hızlanma ve daha yüksek tork rakamları sunacaktır.

Honda PCX, Honda Cub modelleri derken şimdi üst modelleride, naked modelleride elektrikli modeller ile değiştirmeye, güncellemeye başladılar. 10 yıl içinde benzinli modelleri satın almak sadece ikinci el olacakmış gibi görünüyor. Benzin istasyonları belki bir süre daha hizmet verecek, sonrada kapanacak ve belki de pil şarj istasyonlarına dönecektir.

Elbette, bu yeni elektrikli CB125R’yi, motorda görebildiğimiz zincir dişlisi yerine bir kayış tahriki kullanmak ve eski honda görüntüsünden vazgeçmemek firmanın daha kolay yol almasını sağlayacaktır.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments