Honda Africa Twin Adventure Sports DCT

0
419

Türkçe altyazıları açmayı unutmayın. Fransızca yayınlanan bu kısa tanıtımı sizlerle paylaşıyoruz.

Honda Africa Twin Adventure Sports, 1988 modelinin adına tam bir saygı duyuyor. Model gerçekten modern, yedi seviye ayarı ile mevcut çekiş kontrolü ve ayrıca dört sürüş modu dahil olmak üzere tüm gerekli elektronik aksamları destekliyor. Çekiş kontrolü kapatılabilir. Bununla birlikte, normalden daha yüksek olan motosikletin ağırlığına ve sele yüksekliğine dikkat etmeniz gerekir. Sele yerden yaklaşık 89 cm yüksekte 240 kg olmasına rağmen, manevra kabiliyetini kolaylıkla koruyor, Afrika’nın 482 Km’den fazla kat etmesine izin veren 24 litrelik tanka sahip.

Otomatik olarak vites değiştiren, aynı zamanda “manuel” bir ayar sunan ünlü Debriyaj Şanzımanı (DCT). Sıralı şanzımanın eski zamanların çekiciliğinin bir kısmını korumaya yardımcı olmak için sol taraftaki kümeye bir elektronik dişli seçici eklendi. Gidonda sol taraftaki bir kol bile var, ama kanmayın: debriyaj değil, el freni. Afrika Twin’e daha “olağan” bir görünüm vermek için akıllıca konumlandırılmış – DCT’den tam anlamıyla yararlanma konusunda yetersiz olmamasına rağmen, yoldaki uygulamalara arazi dışı sürüşlere daha uygun. İkili kavrama, vites değişikliklerini kolaylaştırır ve ivmeler iyi dengelenir. 998cc ikiz değirmen 95 beygir gücü üretiyor ve 2.000 ile 4.000 devir / dakika arasında en yüksek performansla kademeli ve yüksek tork sağlıyor.

Uzun yol süspansiyonu’nun yumuşaklığı ve frenleme üzerine ağırlık aktarımı (iki 310 mm disk ve çift dört pistonlu kaliper çok fazla kavrama sağlar) nostalji severleri rahatsız etmeyecektir. 21 inçlik ön tekerlek, tutuşun iyileştirilmesine yardımcı olurken, eyerin şekli ve sonuçta elde edilen sürüş geometrisi, çift taraflı çelik çerçeve – beyaza boyanmış – kesin olarak durmadan çok çeviklik hissi veren bir sürüş deneyimi oluşturuyor.

Yüksek ayarlı ön camın arkasında, dijital gösterge panelini kolaylıkla görebiliriz – geceleri okumak gün ışığından daha kolay. Genel olarak, bu 30. Yıldönümünü kutlayan Macera Sporları, şu anki Afrika Twin özelliklerini bize sunan birkaç yol dışı aksesuarla birleştirerek atasına uygun bir gönderme yapıyor. Hangi ayarların sizin için en uygun olduğunu bulmak için zaman ayırmanız ve bunları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmeniz gerekiyor. Çift kavrama sürümü için ekstra 800 $ harcamak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here