satılık motosikletler

Honda, ABD’deki elektrikli araç projelerini duyurdu

Honda, ABD’deki elektrifikasyon planları hakkında daha fazla ayrıntı yayınladı ve akla sadece bir kelime geliyor: müthiş ama çok acıklı bir konuya değinmek istiyorum.

Bu noktada, akülü elektrikli araçlar söz konusu olduğunda Honda‘nın endüstrinin geri kalanının yıllarca gerisinde olduğu oldukça açık.

Şu anda Japon otomobil, motosiklet üreticisi, Avrupa’da yalnızca kısa menzilli bir elektrikli araç olan Honda E’yi sunuyor. Yakın zamanda elektrikli modellerini ülkemizde satışa sundular fakat bizde bile piyasanın çok gerisindeler. Xiaomi bile piyasayı allak bullak etmeye yetecek kadar elektrikli araç çıkarmış durumda. Yani piyasayı domine ediyor. Hala ABD’de yayılma konusunda ileri bir atlayış gerçekleştirmeye çalışırken sıkı adım atma konusunda biraz tereddüt ettijlerini düşünüyorum.

ABD’de otomobil üreticisi, “ilk hacmi BEV” olan Honda Prologue’un 2024’te geleceğini ve GM’nin Ultium elektrik platformuna dayanacağını söylüyor. Elektrikli motosikletler konusu ise Honda için pek değinilecek bir konu değil.

Bugün Honda, 2024’te 70.000 Prologue elektrikli SUV kapasitesi planladığını duyurdu: Honda daha önce 2040 yılına kadar %100 “elektrikli” satış hedefini açıklamıştı, ancak belirttiğimiz gibi, otomobil ve motosiklet üreticisi bu hedefe ulaşmak için hala yakıt hücreli hidrojenle çıkıyor ve pilli elektrikli araçlar için planları hala belirsiz. Motosikletlerde ise elektrikli modeller konusunda yetersiz buluyorum.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir