Neden Honda 250 cbf

1
3987
Honda 250 cbf
Honda 250 cbf

Honda 250 CBF, Twister’in AB standartlarına getirilmiş hali olmasının yanında tek silindirli, hava soğutmalı, 21 beygir gücüne sahip bu motorun bazı eksileri de var tabi. Örneğin sehpa sıkıntısı, yana yatık duruşu, yağlama yaparken zorluk çıkartması, yere yakın yani alçak boylu duruşu olumsuz yanları. Fakat elması gerdanından fazla görünen bir motor tabiriyle adının Honda olması bile yeter.

Neden Honda 250 cbf

Honda 250 cbf
Honda 250 cbf

Hem fiyat olarak hem de yeni başlayanlar için, hem çok güçlü olmayan hem de Türkiye trafiği için yeterli ivmeye sahip ülkemiz şartlarında ideal bir başlangıç motosikleti. Gönül isterdi ki ‘ülkemiz şartları’ ifadesini kullanmayalım ya da olumlu anlamda kullanalım fakat ne yazık ki henüz bir motosiklet kültürü geliştiremedik.

Honda 250 cbf
Honda 250 cbf

Yıllarını bu işe vermiş her profesyonelin ve bu işin kitabını yazmış her otoritenin onaylayacağı üzere motosiklet asla ‘almışken bir kere alayım’ ya da ‘şu daha hoş duruyor’ zihniyetiyle alınacak bir makine değildir. Bugün alınıp yarın satılacak bir motosiklet değildir. Yalnızca şehir içinde kullanacak birinin zaten öyle 200-300 basan, deli benzin yakan, manevrası zor ve ağır makinelere ihtiyacı yoktur.

honda-cbf250-05-476785

Hatta motosikleti hayatının önemli bir parçası haline getirmiş birçok kişi sırf bu yüzden değişik sürüşler için birden fazla motosiklet alır. Ne alırsanız alın, kaliteden ödün vermeyin. Ucuz mala para verecek kadar zengin olmayanlardan olmak sizi Çin mallarına nazaran Honda 250 CBF’ye götürecektir.

honda-cbf-250-llega-el-relevo_hd_435664

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here