Giriş Yap
Hero MotoCorp Filipin Pazarında Kapılarını Açacak

Hero MotoCorp Filipin Pazarında Kapılarını Açacak

Hindistan’ın en büyük motosiklet üreticilerinden biri olan Hero MotoCorp, kapsamlı uluslararası genişleme planlarının bir parçası olarak Filipinler’deki faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

Hero, Kolombiya Şirketler Grubu’nun bir yan kuruluşu

ve Filipinler’deki en tanınmış ve deneyimli otomotiv organizasyonlarından biri olan Terrafirma Motors Corporation (TMC) ile popüler bisikletleri ve scooterları ülke çapında dağıtmak için bir araya geldi.

Merkezi Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde bulunan Hero MotoCorp , satış açısından dünyanın en büyük motosiklet üreticisi olarak kabul ediliyor. Daha spesifik olarak, Hero MotoCorp ilk çıkışından bu yana 100 milyondan fazla iki tekerlekli araç sattı. Hero MotoCorp’un iki tekerlekli araçları Asya, Afrika ve Güney ve Orta Amerika’da 43’ten fazla ülkede mevcuttur. Ayrıca Hero MotoCorp, scooter ve motosikletlerini altısı Hindistan’da, geri kalan ikisi Kolombiya ve Bangladeş’te bulunan sekiz modern üretim tesisinde geliştirmekte ve üretmektedir.

Global Business Başkanı Sanjay Bhan, markanın Filipin pazarına girmesinden heyecan duydu. “R4 (Yeniden Kalibre Et, Yeniden Canlandır, Devrim Yap ve Canlandır) stratejimize uygun olarak, küresel pazarlarda her zaman hevesle yeni fırsatları keşfediyoruz. Güneydoğu Asya bölgesine girmek için Terrafirma Motors Corporation (TMC) ile ortaklığımız, bu genişleme stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır. TMC’nin Filipinler’deki otomotiv uzmanlığı ve ağı ile birleşen Hero MotoCorp’un güveni ve teknoloji hüneri, kesinlikle bir etki yaratacak ve bu önemli pazardaki ayak izimizi güçlendirecektir.” ZigWheels tarafından hazırlanan bir raporda belirtti.

Hero MotoCorp, daha önce Ekim 2022’de Hindistan’da Vida V1 elektrikli iki tekerlekli aracı tanıttı.

Vida V1, Hero‘nun son teknoloji Ar-Ge merkezlerinde oluşturuldu ve geliştirildi: Jaipur’daki Yenilik ve Teknoloji Merkezi ve Münih’e yakın Almanya’daki Hero Tech CenterVida V1, özellikle hammadde elde etme söz konusu olduğunda, katı sosyal ve çevresel kriterlere bağlı kalmayı içeren kapsamlı bir sürdürülebilirlik yaklaşımı kullanılarak geliştirildi ve üretildi.

Filipin pazarında tanıtılacak kesin modellere gelince, Hero MotoCorp henüz herhangi bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte, Hintli ve Filipinli taşıtların tercihlerindeki benzerlikler göz önüne alındığında, küçük deplasmanlı, bütçeye dayalı modellerin piyasaya ilk çıkanlar olma ihtimali var. Filipinler’de elektrikli iki tekerlekli araçların benimsenmesi oldukça yavaş olsa da, kim bilir belki de Hero MotoCorp, Vida V1 ile elektrik çağını başlatan ilk büyük şirket olabilir.

Hero MotoCorp Filipin Pazarında Kapılarını Açacak

Range as per IDC standard.

165 km

Top Speed

80 kmph

Acceleration (0-40 kmph)

3.2 sec

Fast charging time 0-80%

65 min

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok