Hayatı film şeridi gibi gören 4 adamın trafikle imtihanı

by melani nilay
5 sene ago
69 Views

Motosiklet kullanıcılarının özellikle kask temizliği konusundaki erteleme ve önemsemez tavırları, kazanın adeta başrol oyuncusu olma yolunda büyük bir senaryo hazırlamasına neden olur. Saçına başına, motoruna özen gösterip temiz tutan birinin özellikle görüş açısının daha önemli olduğunu bildiği halde kask ve vizörü temiz tutmaması, belki de kazaya tek kişilik hatta arkasındaki zavallıyı da katarsak 2 kişilik davetiye kazanmasına sebep olacaktır.

Kaskını temiz tutmadığı için Hayatı film şeridi gibi gören 4 adamın trafikle imtihanı;

1) Her gün pizzaları bu trafik varken adresine yetiştirmek için canla başla çalışan kuryenin kullandığı kaskın vizörünü işe ilk girdiği günden beri temizlememiş olması yüzünden, kaza sonucu hayattan erken emekliye ayrılması.

dominos pizza motosiklet

 

 

2) Motosikleti ile uzun bir seyahate çıkmış gezginin benzinlikte motosikletini yıkatırken kaskının vizör kısmına yapışan pislikler yüzünden görüş açısını kaybedip uzun olan yolculuğunu bir kaza sonrası iyi ihtimalle yakın hastanede sonlandırması diyebiliriz.

rider helmets

 

3) Kaskın iç kılıfını yıllardır yıkamadan kullanıp da o güzelim sırma telli saçlarını kaybetmesi.

motorcycle helmet clean

 

4) Kaskın iç gözlüğünü silmeyi aklının ucuna bile getirmeyen birinin gözlüğü kullanırken önünü göremeyip pazar arabası ile çarpışıp en iyi haliyle akraba olması trajikomik bir durum olsa gerek.

crash on market place

Etiketler: , ,

4
Kimler Neler Demiş?

4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir

[…] 2. Kendinizi kask ve korumalarla güvenceye aldıktan sonra hızınızı dengeli tutmak ve yerine göre ayarlamak önemlidir, lütfen gereksiz hızdan kaçının. Gereksiz hızlı giden bir gurupta iseniz geride kalın ve gaza gelmeyin. Kask temizliğinede önem verin. […]

Tunahan

Çok önemli bir yazı olmuş bu bilgilendirici yazı için çok teşekkür ederiz. Hayatı film gibi görüp hayatta kalanlar için büyük bir şans var demektir. Bir de hayatı tekrar göremeyenler var onların durumu için de çok üzgünüz…

hasan Tay dursun

Naked model, mont, kask, eldiven, pantolon tavsiyesi lütfen

Erkin Fidan

Spor kask önerisi istiyorum, 1000 tl bütçem var