Hayat Kurtaran 5 Motosiklet Bilgisi | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
6 sene ago
306 Views

Hayat Kurtarıcı 5 Motosiklet Bilgisi

1. Farkında olmadan farları açık unuttuysanız veya başka bir nedenle motorunuzu çalışmayabilir. Sorun aküden kaynaklanıyorsa, motoru çalıştırmak için takviye işlemi yapılır. Takviye kablolarıyla başka bir aracın aküsünden güç alınarak otomobili çalıştırma yoluna gidilir. Artı ve Eksi kutuplara dikkat, bilmiyorsanız ustaya danışın.

11 Maddede fren yapma prensipleri

2. Aracınızın Motoru Çalışmıyorsa Muhtemel Sebepler, Benzinle çalışan bir motorun çalışması için üç temel gereksinimi vardır:
Hava-yakıt karışımı, Ateşleme, Silindirlerde sıkıştırma (kompresyon). Motorunuz çalışmıyorsa problem muhtemelen bunlardan biri, çoğunlukla da yakıt veya ateşlemedir.

Gece Yolculuğuna Çıkacaklara 12 Tavsiye

3. Motorunuz Stop Etti ve Çalışmıyorsa Muhtemel Sebepler; Yağmurda sürdünüz veya motoru yıkadınız ise, motor kompartmanını açarak, distribütör, yüksek voltaj kabloları ve bujileri kontrol ediniz.

5 Maddede Gaz – Fren İlişkisi ve Çabukluk

4. Marş motoru motoru döndürmüyor veya çok yavaş döndürüyorsa, muhtemel sebepler: Zayıf, boşalmış akü, Bir marş sorunu, Akü uçlarında kötü bağlantı, Motorun iç sorunu (kötü yağ, yağ yokluğu vb.), Marş motoru motoru çok hızlı döndürüyorsa, Kırık piston, segman veya kopmuş trigger kayışı gibi sebeplere bağlı olarak silindirlerde basınç oluşmuyor demektir.

Motosiklette Dönüş Teknikleri, Dikkat Edilmesi Gerekenler

5. Motor rölantide düzgün çalışıyor, motor hareket halinde iken gaza basıldığı zaman motor tekliyorsa; kompresyonun yüksekliği sebebiyle aşağıda sıralanan arızalar ateşlemenin kesilmesine sebep olmaktadır. Ateşleme zayıftır. Enjektörlü araçlarda enjektörler kontrol edilmeli, Buji tırnak aralıkları çok açıktır, Buji kirlenmiş yahut ıslanmıştır, Buji porseleni içten arızalıdır.

Kavşaklarda Öncelik

Etiketler: , , , ,

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları