Hava filtresi çekişi etkiler mi?

by motosiklet
3 hafta ago
35 Views

Hava filtresi çekişi etkiler mi? Uzun bir süre hava filtresi değiştirmeyen arkadaşlar veya yakıt miktarı artmış arkadaşlar, bunu google’dan araştırıp sorarlar. Cevabı basit, ne kadar temiz motor ve ekipmanları o kadar verimli sürüş, kullanım ve tasarruf. Hava Filtresi temizliği önemlidir, temizlenmeyen hava filtresi çekiş düşüklüğü, yakıt artışını beraberinde getirir.

Uzun süre temizlenmeyince ise artık benzin tüketim miktarınız yaklaşık 2 katına kadar çıkacaktır. Ayrıca çekişten düşmesini ateşlemeden olduğunun farkına varmamışsanız bunu sadece hava filtresine bağlıyorsanız, yanılabilirsiniz. Bujilerin iyi ateşlememesi çekiş düşmesine sebep olacaktır.

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
İsmail Malik

Bizim grupta biir arkadaş yazmış. Eskiden karbüratör vardı Usta tornavidayla iki vidayı çevirerek yakıt ve hava karışımını ayarladı şimdi ise elektronik kontrol ünitesi bu işi yapıyor yaparken de Neyi ne kadar yapacağını bilmesi için orada burada sensörler var oksijen sensörü de egzoz üzerinde olur çıkan gaz içerisindeki oksijen miktarına bakar şayet oksijen fazla ise yakıt az demektir ayarı ona göre anlık yapar.
Kablon kopuk ise bu ayar yapılamaz.

Ya çok yakar randımanlı gidemez yada az yakar yine gidemez..