Harley Davidson’dan yeni elektrikli konsept motosiklet

0
178

Geçtiğimiz ay yapılan Tüketici Elektroniği Fuarı CES ’te Harley Davidson standında bütün gözler, firmanın elektrikli motoru LiveWire üzerindeydi. Öyle ki, motosiklet devinin tanıttığı iki konsept de bu aracın gölgesinde kaldı. Bunlardan birisi elektrikli dağ bisikletimsi şeydi, diğeri de oturaklı elektrikli scooter.

Konsept çizimler oldukça gösterişli olsa da kabul etmek gerekiyor ki bütün çizimler başarılı son ürünlere dönüşmüyor. Harley Davidson ise Aspen, Colorado ’daki Winter X Oyunları esnasında birkaç çalışan prototipi insanların test etmesi için sergilemeyi başardı.

Bisiklet eğlenceli bir fikir olarak gözükse de elektrikli bisiklet piyasası oldukça kalabalık. Firmanın bu alanda gerçekten kazanç elde etmek için mi yoksa marka ismini hatırlatmak için mi çalıştığı bile belli değil. Öte yandan bu alanda para kazanmaya çalışan, kelimenin gerçek anlamıyla yüzlerce firma var.

Harley’in yeni  Elektri scooter’i ise heyecan verici bir ürün olarak göze çarpıyor. 30bin dolarlık önceki elektrikli modelde fiyat bakımından tüketiciler aradıklarını bulamamıştı. Elektrikli veya üç tekerlekli mopedlere benzeyen araç, oldukça basit ve sade bir tasarıma sahip. Bu yeni elektrikli ise Harley Davidson ’un sahip olduğu güçle ve tecrübe ile çok popüler bir scooter haline gelme potansiyeline sahip.

Scooter, ayrıca 30,000 dolarlık etikete sahip olan LiveWire ’dan çok daha makul fiyatlı olacak gibi duruyor.

Kaynak, theverge.com, webtekno.com

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here