Hangi motor sana daha ideal?

5 soruda Hangi motor sana daha ideal

5 soruda Hangi motoru almalıyım sorusunu kendiniz cevaplamış olacaksınız. Trafik, şehiriçi, şehirdışı, km hesabı, benzin, kızlar, gelgit, hava atmaca, dizayn bunların hangilerinin sana uyduğunu düşündüğünde ne alacağınıza kolayca karar verebilirsiniz.

Hangi motoru almalıyım?


İlk önce bütçeden başlayın, sonra kullanışlılık ve şehir yaşamından yol alın.

  1. Konforu çok önemli is ve gerekirse eşimle beraber binebilmeliyim. Aile babasıyım anlayacağınız diyorsanız scooter alın. O sizi her yola ulaştıracaktır. Küçük bütçeler için ideal ve aileden her birey alıştıktan, ders aldıktan sonra rahatça kullanabilir.
  2. Yakıt hakkında pek bilgim yok ama ekonomik olması farketmez. Yılda en az 30000 Km günde maksimum 100 Km yol yaparım diyorsanız ve aileyi bu iş karıştırmam, benim bütçemde bol diyorsanız spor tip motor modelleri, daha fazla gezginler için enduro modelleri var.
  3. Motor için 10 bin tl ayırabilirim ancak ne kadar ucuz olursa tabi ki daha çok işime gelir. Yedek parça, bakım vs de aynı şekilde diyorsanız. Ucuz yollu cummuter veya ikinci el bir enduro size iyi gidecektir. Çok eski model olmaması motor parçası bulmak açısından iyi olabilir.
  4. Çok performanslı bir motora ihtiyacım yok yarışlara katılmak gibi bi düşüncem yok. Boş zamanlarımda hobi olarak kullanabilirim. Klasik görünsün ama gezdiğimde farkı ortaya çıksın diyorsanız chopper motorlar, naked motorlar size iyi gidecetir.
  5. Ben işe gidip gelmekte kullanırım, ailevi işlerde kullanmam derseniz ve rahatlığı severim derseniz scooter, cummuter ve cup modelleri bakmanızda yarar var.
  6. Ben gezginim, yol yapmayı severim diyorsanızda spor-touring modelleri tam size göre.
  7. Benim hayatım doğa, doğada kendime geliyorum derseniz, kros motor modellerinden seçmelisiniz.
  8. Belkide tam bir antika hayranısınız ve eski model olsun benim olsun diyenlerdenseniz. Uğraşmayı seviyorsanız ve göz doldursun istiyorsanız. BMW, Honda, Yamaha gibi geçmişinde çok klasikler motor üretmiş markaların modellerine bakmanızda yarar var.

iyi sürüşler

 

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Hangi motor sana daha ideal? […]

Başka Yazı Yok

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol