Giriş Yap
Hala İnanmaya Devam Ettiğimiz 12 Efsane Duyum

motorcu problemleri

Hala İnanmaya Devam Ettiğimiz 12 Efsane Duyum‘u sizde paylaşarak sitemize destek olun. Bu duyumlar hem mekanik hem de sürüş konusunda bilgi eksikliklerini kapsamaktadır.

1. Sadece buji değiştirerek üstün verimlilik alacağını sanılması durumu… Ama diğer parçalarında değişmeden verimlilik alınamaması.

2. Çok tırnaklı; iki, üç, dört tırnak tasarımlı bujilerin performans ve tüketime müthiş katkısının olduğunu sanılması durumu… Ama verimliliğin sadece bunlarla sağlanamayacağının olması.

3. Kaza yapacağımı anladığımda hemen motosikleti yatırmalıyım durumu. Ama kaza meydana getirecek bir durumda motosikletinizi düz konumda tutarak, hızınızı olabildiğince azaltarak durmak veya kaçma noktalarını aramak en akıllıcası olması.

4. Kazalarda ölüm riskinin en çok 18 – 25 yaş aralığında olduğunun sanılması durumu. Ama tam tersine 30 yaş üstü ölümlerin daha fazla olduğunun istatistiklerle kanıtlanmış olması.

5. Motosikletin diğer araçlara göre çok konforsuz olduğunun düşünülmesi ama tam tersine uzun sürüşlerde hem keyif hem de duruş bakımında daha rahat oturma pozisyonlarına sahip olması.

6. Diğer tüm sürücülerin motorcuları gördüğünün düşünülmesi. Ama küçük alan kaplayan taşıtların ayırt edilememesi ve kör noktada kalarak kazaya neden olunması.

7. Motora yeni başlayanlara “sen bu işi öğrendin” denildiğinde o kişinin kendini motora tamamıyla hakim olduğunun düşünmesi. Ama bu güven yüzünden onun kaza yapmasına neden olması

8. Trafikte geçebileceğin bir ara varsa “gazla geç” durumu bir çok kişi tarafından söylenen ama mesafe ve araç içi sürücülerin durmunun kontrol edilmeden geçmeye çalışınca genellikle kazayla sonuçlanması

9. İki kilit takarım kimse motorumu çalamaz denilmesi ama hırsıza kilit dayanmaz sözünün unutulması

10. Kazayı acemilerin yapacağının düşünülmesi ama yılların tecrübesine sahip insanlarını inanılmaz kazalarda kaybetmiş olmamız

11. Oraya sekiz saatte değil ben 6 saatte giderim diyenleri ağzı açık dinlemek ama o motorcunun o yolda 50 kere kendini riske atmış olması

12. Kask görüşümü kapatıyor diyen adama inanıp giymemek. Ama bunun sonucu olarak gözlerini hastanede açmak

Hepinize iyi sürüşler

İlgili Yazılar

2 yorum

Herkesin bir tarzı var

Cevapla
Hitthe Road  -  23 Nisan 2018 / 10:44 pm

Motor almaktan vazgeçenler +1

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok