Bu konuda çok fazla konuşan var, herkesin bilgisi var ama aslında bir çok kişi ustasından değilde, youtube’dan öğrenmeye çalışıyor. Peki nereden öğrenmek gerekir, ne yaparsak daha iyi eğitim alırız.

Bu en büyük kavgaların olduğu noktalardan biridir. Bir eğitim kurumunda şöyle şöylenmiş, ötekisi böyleymiş, bir diğeri zaten motosiklet sürmeyi bile bilmek kolay değil demiş… Yani işin içine paracıklar girince olaylar değişmiş. Cebe giren paraya göre muamele yapılmaya başlamış. Her eğitim kurumu ile ilgili olumlu veya olumsuz yorumlar yapılmış. Yok orası şöyleymiş, burasıda böyleymiş denilmiş. Ve sonucunda kimse doğru düzgün eğitim alamadan ortada kalmış. Yani şaşkınlığın ve deneyimsizliğin sonucunda bir sürü eğitimsiz trafiğe çıkan hemde kaza yapan sonrada motordan soğuyan insanlar oluşmuş. Aşağıda kabataslak eğitim kurumlarının fiyatları var. Bu fiyatlar biraz değişmiş olabilir. 2017 fiyatları biraz daha artmış olabilir.

Honda Motosiklet Eğitim Merkezi (2 Günlük) 575 TL
Yamaha Riding Academy (1 günlük) 300 TL
Art Moto Akademi (1 Günlük) 300 TL
Ridecraft Academy var fakat fiyatlarını bilemiyorum. Arada bilgilendirici ve eğitim günleri düzenliyorlar, katılmakta fayda var.

Bu verilen fiyatlar yalnızca temel başlangıç eğitimi (motosiklet denge, motosikleti kontrol etme, vitesli motor kullanımı, hâkimiyet, fren, gaz, vites ve debriyaj kullanımı konularında) fiyatları olmakla birlikte zaman içerisinde fiyatlar artmıştır. bu kurumlarla alakalı bir bilgim olmadığı için onlar hakkında size bu iyidir, buna gidin demeyeceğim. Fakat hayat bir eğitimdir, mutlaka ders alın. Düşünsenize yılların tecrübesine sahip olan bir eğitimci size tüm sırlarını anlatıyor, bu bir anda 10 yıllık deneyimi birden almaya eşdeğer bir bütünün tam kendisi.

iyi sürüşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir