Grup olmanın verdiği heyecanla çevreyi unutmak

by motosiklet
6 sene ago
360 Views

Gruptaki herkesin gurup dışındaki herkesin civardaki diğer yayalar ve araçların güvenliğini ve mal varlığını gözetmekle sorumlu olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Grup olmanın verdiği heyecanla çevreyi unutmak çok olasıdır, bu yüzden ana hatlara ve hedeflere dikkat etmelisiniz. Her durumda liderin talimatlarına uymanız gereklidir. Tek istisna bu talimatların sürücüyü ya da herhangi bir bireyi tehlikeli bir duruma sokma olasılığıdır. Motosiklet ve diğer sürüş ekipmanlarını güvenli sürüşe uygun durumda hazır tutmalısınız.

Önce güvenlik tavrı ile sürüş gerçekleştiriniz. Tüm bireylerin guruptan olsun olmasın güvenliği evrensel bir önemde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Hem sürücünün hem de artçısının(yolcusunun) kask takmaları zorunlu tutulmaktadır. Alkollü sürüş kesinlikle gerçekleştirilmemelidir. Hedefe varmadan ayrılacaklar varsa bu durumun önceden gurup liderine bildirilmiş olması gerekmektedir. Belirtilen toplanış mahallinde yakıtlar dolu olarak ve önceden bulunmanız gerekir.

motorcycle-wave-riding

motorcycle-wave-riding

Hareketten evvel durulacak yerler ikmal noktaları gidilecek yol hakkında guruba temel işlemler ve formasyonlar hakkında bir brifing verilir hatırlatmalar yapılması gerekmektedir. Tüm üyeler önceden belirlenmiş hareket zamanında grubun hareket etmesini engelleyecek davranışları sergilemekten kesinlikle kaçınması gerekmektedir. Standart iyi hava şartlarında fermuar düzeni uygulanması daha sağlıklı olur.

motosiklet grup sürüşü

motosiklet grup sürüşü

Öndeki motorla aranızda 2 saniye çaprazınızdaki motor ile aranızda 1 saniye mesafe bırakılması gerekmektedir. Lider gurubun başında olmalıdır ve gidiş hattının merkezinin solunda sürüş yapması gerekir. Gurup artçısı formasyonun arkasında olması gerekir. Yeni üyeler misafirler ve tecrübesi az sürücüler gurubun ön tarafında liderin hemen arkasında sürüşlerini gerçekleştirirler. Her sürücü bir sonraki hedefe varıncaya kadar başlangıç pozisyonunu muhafaza etmelidir.

motosikletle gurup sürüşü

motosikletle gurup sürüşü

Bu sürücülerin önlerindeki ve arkalarındaki sürücülerin sürüş alışkanlıkları ve davranış biçimlerini tanımasına yarar sağlar. Bilhassa yeni tecrübesiz sürücüler için bu çok yarar sağlar. Bazı şartlar oluştuğunda lider gurubun tek sıra formasyonuna geçmesini talimatını vermesi gerekmektedir.

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: ,
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Yazılar güzel, teşekkür

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları