satılık motosikletler

GOVA C0, NIU’nun özellikle kadınlar için tasarladığı, oturaklı elektrikli scooter

GOVA C0, NIU’nun özellikle kadınlar için tasarladığı, oturaklı elektrikli scooter

GOVA C0’ın bir dizi ilginç özelliği var, bunlardan en önemlisi bu elektrikli scooter’ın özellikle kadınlar için tasarlanmış olmasıdır. Bu elektrikli scooter, premium elektrikli scooter endüstrisinde lider olan NIU tarafından piyasaya sunulan en yeni ürünlerden biridir.

Batı’da akıllı bir elektrikli scooter düşündüğünüzde, genellikle NIU’yu düşünürsünüz. Piyasada, özellikle ABD’de, henüz çok fazla seçenek yok. NIU, premium alanda ilk harekete geçen güç olarak küçük ama büyüyen Amerikan e-scooter pazarına hükmediyor.

Ancak Amerika ve Avrupa’ya ihraç edilen ilginç, teknoloji ürünü scooterlara ek olarak, NIU’nun şimdiye kadar yalnızca şirketin Çin’in iç pazarında tanıtılan bir dizi başka iç pazar modeli var.

GOVA C0 kadın scooter bu modellerden biridir.

GOVA serisi, ilk olarak 2019’da, NIU’nun yüksek kaliteli parçalarını ve üretimini, NIU’nun amiral gemisi modellerinin bazı yüksek performans ve gösterişli özelliklerinden yoksun olan alt pazar modellerine entegre eden yeni, daha düşük maliyetli bir hat olarak piyasaya sürüldü. GOVA’daki scooterlar, NIU’nun orta seviye M serisi scooterlarından yaklaşık %30-50 ve amiral gemisi N serisinden yaklaşık %80 daha düşük fiyatlıdır.

GOVA C0, GOVA serisindeki diğer birçok modele benzer, ancak onu benzersiz kılan birkaç özelliğe sahiptir.

Scooter, scooter’a model hattındaki daha fazla fayda odaklı scooter’lardan çok daha sevimli bir görünüm veren bir çift yeni C-şekilli ön far içeren bir yüze sahip. Asya pazarlarında, bu tür sevimli tasarımlar genellikle yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Scooter, yalnızca 740 mm (29 inç) daha düşük bir koltuk yüksekliğine sahiptir. Scooter’ın satış sayfası Mandarin dilinde, ancak Google Translate bana NIU’nun bu koltuk yüksekliğini “kadınlar için daha rahat oturma yüksekliği” olarak tanımladığını söyledi.

Bu, daha küçük ölçekli GOVA C0 scooter’daki diğer iki önemli özelliği açıklayabiliriz: düşük boş ağırlık ve NIU’nun daha büyük paketlerinden daha hafif olan daha küçük bir pil içeriyor.

75 kg (165 lb) GOVA C0 scooter, yalnızca 5,6 kg (12,3 lb) ağırlığında tek bir 48V 14Ah pil içerir. Pil, iddia edilen 50-60 km (31-37 mil) maksimum menzile sahiptir.

NIU’nun diğer pilleri gibi, C0’ın pil takımı da düşük ve yüksek sıcaklık korumaları, aşırı ve düşük deşarj korumaları ve kısa devre korumaları gibi bir düzineden fazla yerleşik korumaya sahiptir.

Oldukça küçük pil, yalnızca 400 W sürekli güçte derecelendirilmiş oldukça küçük bir motorla eşleştirilmiştir. Hafif scooter’ın yalnızca 25 km/sa (15 mil/sa) azami hız ile elektrikli bisiklet düzenlemelerini karşılayacak şekilde tasarlandığı göz önüne alındığında, heyecan verici olmasa bile bu 400 W muhtemelen yeterlidir.

İşlevsel pedallar, e-bisiklet gereksinimlerini karşılar ve sürücülerin scooter’ı kullanmak için bir sürücü belgesine veya moped lisansına ihtiyacı olmayacağı anlamına gelir. Ve arkadaki bir yolcu için küçük bir koltukla, GOVA C0, bir çocuğu taşımak için eklenmiş ama çocuk taşırken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Scooter, NIU’nun modellerinin çoğundan daha küçük ve daha hafif olabilir, ancak yine de şirketin ürünlerini farklı kılan aynı yerleşik teknolojinin çoğuyla birlikte gelir. Kablosuz (OTA) güncellemeleri, yerleşik bir hırsızlık önleme alarmı ile GPS izlemeyi ve scooter’ın sürüş verilerini ve sensör ağını kullanan bir dizi telemetri tabanlı özelliği içeren bağlı akıllı telefon uygulaması aracılığıyla mümkündür.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir