Google’nin 1 Nisan Şakası İşten Atılmalara Sebep Oldu

0
752

Bu yıl 1 Nisan Ülkemizde farklı bir havada yaşandı çünkü 1 Nisan gecesi vatandaşlarımız 4.5G ile tanışma heyecanı içerisindeydiler…

Fakat teknoloji şirketleri 1 Nisanı unutmamışlar ki her yıl olduğu gibi bu yıla ilginç ve yaratıcı şakalarına devam ettiler.

Her yıl Google tarafından yapılan şakalar büyük bir keyifle ve heyecanla takip edilmekteydi. Fakat bu yıl Google tarafından yapılan daha doğrusu yapılmaya çalışılan şaka kötü bitti.

Google 1 Nisan tarihinde Gmail’e bir özellik ekledi bu özellikte e-postalara 2 tane gönder tuşu konuldu. Bu 2. Gönder tuşuna basıldığında tüm gönderilen e-postaların başına mikrofon atan minyon bir gif eklendi.

Bu gif mikrofon atarak karşıdaki insana saygısı olmadığını ve bir konuşma yapılarak ardından çekip gidilmesini ifade etmekte yani anımsatmakta. Doğal olarak ta böyle bir gif bir çok kullanıcının başının ağrımasına hatta Google forumlarında ve Google müşteri hizmetlerine atılan mesajlarda işten atıldığını dahi söyleyenler oldu.

Google da bu şikayetlerin ardından hemen bu özelliği yani şakayı devre dışı bıraktı. Fakat iş işten geçmişti. Google bu özelliği devre dışı bıraktıktan sonra ise bir açıklamada bulundu bu açıklama şöyleydi: “Görünen o ki bu sene şakayı kendimize yaptık. Bir virüs nedeniyle MicDrop özelliği kahkahadan çok baş ağrısına neden oldu. Gerçekten üzgünüz” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here