Google 2. Site Durumuna Düştü

social-media-sites

Yılın en çok tıklanan siteleri arasında Google ikinci site durumuna düştü. En çok girilen, tıklanan site artık Tiktok oldu. Video içerik paylaşım platformu tiktok.com siteler arasında lider durumuna yükseldi. Platformlar arasında facebook.com ise sıralamada 3. site olarak yerini buldu. Veriler cloudflare’den elde edildi. Küresel internet bulut hizmeti sağlayıcı, 2021 trendlerini gözler önüne serdi.

Google uzun yıllardır sürdürdüğü birinciliğini 2021 yılında tiktok video içerik yayınlayıcısına kaptırarak, ikinci duruma düşmesindeki bu durumun, katı kuralları yüzünden olduğu düşünülüyor. Video ve içerik yayınlamada yasakları çoğaltan, müzik kısıtlamalarını abartan google ve alt şirketleri bu yasaklardan etkilenmiş benziyor.

İnstagram ise ilk 10 site içine bile giremedi. Twitter popülerliğini kaybetti ve ancak 9. site durumuna düştü. Microsoft 2020 yılında 3. sıradaydı fakat 2021 yılında 4. site durumuna düştü. Netfilix film paltformu 2020 yılında 5. sırada sürdürdüğü yerini 2021 yılında 7. sırada bitirdi. WhatsApp.com ise 2020 yılında listede olmamasına rağmen 2021 yılında 10. site durumunda görünüyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap