Goodyear elektrik üreten lastik üretti

by motosiklet
5 sene ago
71 Views
goodyear bh03

goodyear bh03

Hareket enerjisinden geri dönüşüm sistemiyle elektrik üreten (KERS) sistemi aslında yeni bir konsept değil. Epey bir süredir görmeye alıştığımız bir sistem. Kullanılan teknoloji ise Formula bir teknolojisi ile neredeyse aynı seviyede. Ancak, konu teknoloji olunca bazı şeyler hızla değişiyor ve gelişiyor. Goodyear yeni tasarladığı prototip lastiğini üretime sokarsa, oyunu gerçekten bozabilir.

Goodyear elektrik üreten lastik üretti
good1

Goodyear BH03 model lastiğin elektrik üretimindeki temel prensip, hareket sırasında ortaya çıkan ısıyı elektriğe çevirmek. Ayrıca “piezoelectric” adı verilen ve lastiğe gömülü olan elementler sayesinde, kalıcı olarak meydana gelen aşınımlar sırasında ve sonrasında bile elektrik üretimi gerçekleşiyor ve kesintiye uğramadan devam ediyor.

good2

good3

Lastikte bulunun ultra siyah kısımlar sayesinde araç park halindeyken güneşten gelen ışığın toplanmasıyla elektrik üretimi devam ediyor.

good4

Elektrik üretimi her ne kadar bu lastiğin işi olsada, bilimsel olarak kanıtlanan bu değerlere gerçek hayatta ulaşılabilecek mi sorusu önem taşıyor. Ve satışa sunulmak için tasarlanıcak olan lastikten alınacak olan verim ne kadar olacak. Tüm bunlar birer soru işareti. Yine de elektrikli bir motosiklet ile bu lastikleri en kısa zamanda görmek için sabırsızlanıyoruz.

good5

goodyear-concept-bh03-1

Etiketler: , , ,

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Selin erkurya

Fotoğraf gönderebiliyormuyuz size