Gogoro, İsrail’de pili değiştirilen elektrikli scooterlarının satışını başlattı

Gogoro, İsrail'de pili değiştirilen elektrikli scooterlarının satışını başlattı

Gogoro, İsrail’de pili değiştirilen elektrikli scooterlarının satışını başlattı

Gogoro, genişleme ardına genişleme ilan ederek bu günlerde yavaşlayamıyor gibi görünüyor. En son iki büyük hamle içinde, şirketin Tel Aviv’de yeni başlatılan ilk perakende genişlemesini ve Singapur’un ilk EV pil değiştirme gibi girişimleri var.

90+ km/sa (56+ mph) elektrikli scooter sürücülerinin şarjdan vazgeçmesine izin veren pil değiştirme ağıyla ünlü Gogoro (Nasdaq: GGR), şimdiden Asya’nın çoğuna yayılmış durumda.

Gogoro, İsrail'de pili değiştirilen elektrikli scooterlarının satışını başlattı

Bunların çoğu, Gogoro’nun Yamaha ve Yadea gibi diğer üreticiler tarafından üretilen scooterlara güç sağlamak için kullanılan pilleri ve takas istasyonlarını ya da filoları ve dağıtım şirketleri gibi ticari operatörler tarafından kullanılan Gogoro’nun kendi scooterlarını gören ortaklıklardır.

Ancak hafta sonu boyunca İsrail, Gogoro’nun Tayvan’daki evinin dışında perakende operasyonlarına başlayan ilk ülke oldu . Bireysel biniciler artık Gogoro’nun elektrikli scooterlarını satın alabilir ve aylık ücret karşılığında şirketin pil değiştirme üyeliğine abone olabilir.

Gogoro, İsrail'de pili değiştirilen elektrikli scooterlarının satışını başlattı

Gogoro’nun tüketici scooter’ı ve pil değiştirme operasyonlarının ilk uluslararası genişlemesi, üç yönlü bir ortaklık sayesinde mümkün oldu. Gogoro, yerel motosiklet ithalatçısı Metro Motor ve enerji şirketi Paz Group ile işbirliği yaptı. Metro Motor, Gogoro’nun scooterlarını yerel olarak satar ve servis/bakım sağlarken, Paz, Gogoro’nun GoStation pil değiştirme kiosklarını Tel Aviv ve çevresindeki şehirlerdeki benzin istasyonlarında kurar ve çalıştırır. Şu anda ülke merkezine yayılmış 10 istasyon var ve yıl sonuna kadar toplam 35 istasyonun hizmete girmesi bekleniyor. Dört yıl içinde 150’den fazla istasyonun tamamlanması planlanıyor.

Scooterlar modele bağlı olarak 90-96 km/sa (56-60 mph) maksimum hıza sahipken, bu sabah Tel Aviv’de bir test sürüşü denemesi yapılmış ve kısmen 104 km/sa (65 mph) hıza ulaşılmış.

Biniciler, kayıt olduklarında altı ay boyunca ücretsiz sınırsız değişim hakkı kazanırlar, ardından 1.000 km (620 mil) değerinde pil değişimi için ayda 129 şekel (37.84 ABD Doları) öderler.

Tel Aviv’in ve çevresindeki banliyölerin kentsel doğasına dayanarak, yemek dağıtım sürücüsü dışında ayda 1.000 km’den fazla kullanan birini hayal etmek zor. Ancak her ihtimale karşı, biniciler ek sürüş için orantılı bir miktar ödeyebilir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol