Gidip görmeniz gereken 5 doğa harikası

by motosiklet
5 sene ago
94 Views

Haftasonu planınız yoksa atlayın motora uzanın değişik diyarlara uzak gelirse yakın yerlerde var onları tercih edin.

Gücünüzü kuvvetinizi yerine getirecek gidip görmeniz gereken 5 doğa harikası

1 – Konya Sille
Konyaya bağlı sille köyü. 4000 yıllık tarih kokan bu yer tarihi yapılar ve nargile kafeleriyle meşhurdur. Resimdeki yerleşimin dışında yukarı yoldan gitmeyi tercih ederseniz ki motorsikletle çok rahat gidilecek yolları mevcut olup sille barajına ulaşmak mümkün, gün batımına doğru gitmenizi tavsiye ederim.

konya-tarihi-sille

konya-tarihi-sille

2- Ağva
İstanbula 97 km uzaklıkta olan Ağva, bu dünyaya ait olamayacak kadar güzel, başka bir zamanda yaşayan bir köy aslında. Hem denize girebilir hem de doğal güzelliği ile sarhoş olabilirsiniz. Ahşap yapılanması, yeşilinin baskın tonu ve tüm bölgeye yayılan romantizm ile harika bir kaçamak yaşabilirsiniz…

ağva

ağva

3- Konya – Ladik

Ladik Konya’ya bağlı bir kasabadır. Canlı alabalığıyla meşhurdur zaten çokça restoranına rastlarsınız. Motorunuzla güzel bir yolculuk sonrası balık ziyafeti ve sonrasında Ladik gölüne gitmenizi öneriyorum…

Konya - Ladik

Konya – Ladik

4- Alanya – Dim çayı

Hala giderim o manzaranın tadı başkadır. Çağlayan akan su ve huzur çok az yerde rastlanan manzara güzel bir yere ufakta malzemeyle gidildiğinde piknik tarzı keyfinize kimse birşey diyemez..

Alanya-Kahvaltı-Dim-Çayı

Alanya-Kahvaltı-Dim-Çayı

5 – Bodrum, Muğla

Muğlanın meşhur ilçesi bodrum. Bodrum ili öylesi yeşildir ki 557 km² lik yüzölçümünün % 61,3’ü ormanlık alandır hemde o kadar yapıya rağmen. Güzel bir yere parkedin motorla gezmeyin sadece o kokuyu içinize çekin bizede az da olsa biraz kum getirin. Pazar günleri Mumcular ve Gümbet Pazarı oluyor artık ordan bir hediye getirirsiniz.

Bodrum_Muğla

Bodrum_Muğla

Etiketler: , , ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir