Fuell Flow elektrikli motosiklet

0
211

Fuell, ilk e-bisikletinin ön siparişlerini ve Buell’in “şimdiye kadar yaptığım en radikal yenilikçi tasarım” adını verdiği elektrikli motosikletini satışa açtı.

Fuell Flow elektrikli motosiklet

Erik Buell ismi motosiklet, Harley-Davidson’un şemsiyesi altındaki orijinal Buell markası,  en yaratıcı ve farklı düşünen yenilikçilerden biri olarak belirlendi. Harley motorlarının etrafına inşa edilmiş olan Buell motorları, çok havalı ve orijinal fikirlerini sergiliyor. Örneğin (şasideki yakıt, sürgüdeki yağ, susturucuları, jant monteli tek diskli frenler, vb.)

Harley 2009 yılında Buell markasını kararsızca terk ettiğinde Erik, EBR 1190RX‘de parlak bir spor motosikleti doğuran kendi şirketi Erik Buell Racing‘i ve 1190SX’te çok sinirli görünen spor modelini ortaya çıkardı. Ne yazık ki uzun sürmedi. Buell, 2015 yılında EBR’yi kapatmaya mecbur kaldı ; çalışmalarına hayran kalan ve başarılarını dileyen motosiklet hayranları çok üzülmüştü.

Neyse ki, onu yerden kaldırabilecek bir girişimci ruhu var ve elektrikli kentsel hareketliliğe adanmış yeni bir şirketin Baş Teknoloji Yöneticisi olarak görmek çok iyi oldu.

Elektrikli bisikleti ise görülmeye değer ve diğerlerinden ayrılan bir çok özelliğe sahip.

Arka tekerlekte, 8 vitesli bir Shimano Alfine dişli göbeğine, bakım gerektirmeyen karbon kayışa sahiptir.

Suntour XCR34 süspansiyon çatalları, Tektro 190 mm disk frenleri ve Schwalbe Moto-X lastikleri temel özellikleri tamamlamaktadır. Hem sürüşe biraz rahatlık katma hem de çözümün enerji verimliliğini azaltan tüm sorunları bu ileticiler sayesinde geride bırakmaktadır.

E-bisikleti 500 W, 1 kWh Fluid-1S’yi yaklaşık 2,800 $ ‘a denk geliyor. 3.800 $ perakende satış fiyatından yüzde 24 indirim ile satışa çıktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here