Esnafı Bezdiren Motosiklet Sürücüsüne Cezayı Kestiler

4
379

İstanbul – Kadıköy’de trafiğe kapalı Serasker Caddesi üzerinde motosikletini sürekli aynı yere park ederek esnafı bezdiren sürücüye, esnafın verdiği tepki gülümsetti.

Esnafı Bezdiren Motosiklet Sürücüsüne Cezayı Kestiler

Motosikletin dört bir tarafını A4 kağıtları ile kapatan esnaf, “Şu bindiğin motora azıcık saygın olsun. Bir daha bu şekilde karşılaşırsak motosikletini 6 sokak aşağıda nizami park etmiş olarak bulacaksın” yazdı.

Olay, Kadıköy’de trafiğe kapalı olarak bulunan Serasker Caddesi üzerinde yaşandı. Motosikletini sürekli cadde üzerinde bulunan esnafın dükkanlarının önüne park eden sürücü sonunda esnafı bezdirdi. Motosikletin yapılan uyarılardan sonra yine aynı şekilde park edildiğini gören cadde esnafının, bu kez verdiği tepki gülümsetti. Motosikletin dört bir tarafını A4 kağıtları ile kapatan esnaf, bütün kağıtların üzerine aynı notu yazdı. Esnaf bununla da yetinmeyerek motosikleti park edilen yerden kaldırarak başka yere koydu.

Nota, “Sevgili arkadaşım” diye başlayan esnaf, “Şu bindiğin motora azcık saygın olsun. Bir motor bu şekilde bırakılır mı? Defalarca esnaf arkadaşlarla kaldırdık, yolunun kenarına attık, görür de utanırsın dedik. Anlaşılan sende utanacak yüz yok. Bence artık bu yazıyı okuduktan sonra aynı şeyi yapacağını sanmıyorum. Çünkü tekrar o şekilde karşılaşırsak, motorunu 6 sokak aşağıda nizami park edilmiş olarak bulacaksın” yazıldı. Yazılan notları cadde üzerinden geçen vatandaşların okuması ise ortaya ilginç görüntüler çıkardı.

4 YORUMLAR

  1. Anlamadigim şey; 1.ülkede araçların yüzde kaçı yasal yerlere park ediyor.
    2. Birçok esnaf dükkan önüne otomobil, motor vb. araç park ettirmiyor, neden? Hangi yasal dayanağı var? Kendileri saksı, duba, koltuk vb. şeyler koymasını biliyorlar.
    Saçma bir haber bence.

    • Arabaların hiçbiri yasal parketmiyor, önüne başka araç çekildiğinde rahatsız olan bir güruh var. Kaldırıma park edildiğinde ise sanki kaldırımı kendisininmiş gibi görenler var. Saksı, duba, koltuk koyduklarında yay geçişini önlüyorsunuz desen olay çıkartırlar. Haber7 sitesinin haberidir. Motorcuları sevmeyen bir haber sitesi olarak görüyorum. Sitelerine girince zaten cacık cucuk saçma haber dolu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here