Erkekler Arası Kurallarla : Motorculuk

0
554
motorcycle friends

Doğduğumuz günden bugüne içselleştirdiğimiz bazı kurallar var bunlar Ahlak kuralları, Örf ve Ananelerimiz ayrıca görgü kuralları vardır. Erkekler arası motorculuk kuralları ise diğerlerinden biraz farklıdır.

1. Motorcu motorcuya selam verir, selam vermeyenler son zamanlarda çok arttı o başka bir konu. CC’ye göre selam vermek ise yaygınlaşmaya başladı bu ise çok vahim.

2. Hızlı gelen bir motorcu varsa yol verilir, ayna kullanmayı bilmeyenleri ise kaza yapar. Arkadan hızlı gelen varsa şerit değiştirmeden geçmesini bekler.

3. Aynı ortama gelince herkes bir hikaye anlatır, anlatmayan motorcu ya yeni başlamıştır ya da ortama yeni girmiştir

4. Dönüşlerde ilk önce içteki araca yer verilir, bu bir şarttır ama ülkemizde bilinmeyen bir hatta uygulanmayan bir kuraldır. Hatta bir çok motorcu da bu kuralı bilmemektedir. Hatta bunu anlatarak haklı olduğunu düşünen motorcular da vardır.

5. Tokalaşırken eldiven varsa bunun garip karşılanmadığı tek ortamdır

6. Bir motorcu çişini yapmak için durduğunda diğerleri durur bekler, diğerinin çişi varsa olabildiğince uzak durur, ayrıca motorcu pantolonundan aleti çıkarmak oldukça zor olduğu için ayağa işeme olayı normalinden daha çok olduğu bilinir.

7. Büyük bir nedeni olmadıkça motorcunun çağrıldığı yere gelmesi adettendir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here