En İyi 15 Motosiklet YouTube Kanalı, 2021

Egzotik bölgeleri turlamaktan özel yapımlar üretmeye ve birinci sınıf yarışlara kadar, günümüzün motosiklet dünyasında inanılmaz şeyler yapan gerçekten dikkate değer kişilerden oluşan bir gurup paylaşıyoruz . Geleneksel basılı ve çevrimiçi motosiklet dergileri ve blogları zaman zaman bu olaylara bir pencere açarken, başka hiçbir platform, çevrimiçi video akışı devi YouTube gibi günümüzün iki tekerlekli olaylara bu kadar güçlü erişim sunmuyor. Zaten başka kanallardanda pek izlemiyoruz.

Şimdi ise yabancı motosiklet sever kanalları yoğun olarak paylaştık, yurdumuzun güzel kanallarını başka bir yazıda paylaşacağım.

Platformun piyasaya sürülmesinden bu yana geçen on buçuk yılda Youtube, motosikletle ilgili içerikte muazzam bir akış yaşadı. Basit GoPro tarzı vlog’lar, Velocity Channel’da bulabileceğiniz her şeye rakip olabilecek profesyonelce üretilmiş programlara giderek daha fazla evrildi . Her gün yaklaşık iki milyar saat içerik izleyen kullanıcılarla, düzinelerce kaliteli kanalı izleyerek yeterli destek verdi. Bu nedenle, platformda kuşkusuz oldukça değerli birkaç moto içerik yaratıcısı olsa da, en iyi motosiklet Youtube kanalları için seçtiklerimizi açmak için zaman ayıracağımızı düşündük.


Fotoğraf: 44Diş

Bir Mil Sürmek

Youtube’un Motosiklet İçeriğinin Sunduğu Eşsiz Görünüm

Motosiklet merkezli videolar ve shorts bölümleri açıkçası yeni bir şey olmasa da, konu iki tekerlekli içerik olduğunda Youtube’da yeni bir çağ başlattı. Sitenin devasa izleyici kitlesi, köklü şirketlerin yüksek prodüksiyon değeri olan videolara yatırım yapmasına olanak tanırken, Revzilla, 44Teeth ve Fortnine gibi ünlüler bu alanda standardı belirliyor. Ve bu inkar edilemez derecede harika motosiklet içeriği olsa da, Youtube’un motosiklet videolarını gerçekten bu kadar özel yapan şey, platformun “küçük adamlsrı büyüttüğü” sağladığı olanaklardır. Bu arada o küçük adamlar epey büyüdüler abi oldular. Bizim değişimizle ekmeğini taştan çıkartıyorlar.

Çünkü eylem kameralar böylece accessibly fiyatlı hale gelmiştir, hemen hemen herkes Youtube moto içerik oluşturmak için gelemez. Bu nedenle, platform, her biri kendi benzersiz içerik ve dağıtım tarzına sahip ve her biri bazı inanılmaz deneyimlere bir bakış veren, çılgınca kendine özgü yaratıcılara muamele edildi . Bu kanalların her zaman çok sayıda takipçisi olmaz ama yine de izlenmeyi hak etmekten daha fazlasıdır. Ve motosiklet dünyasının nadiren kendisini çok ciddiye aldığı düşünülürse, birçok içerik oluşturucunun motosiklet tabanlı komedi videoları üreten bir niş oluşturması şaşırtıcı değildir.

İki Tekerlekli ve Bir Kamera

Youtube’daki En İyi Motosiklet Kanalları

Youtube’da kelimenin tam anlamıyla binlerce kalite ve yükleme sıklığı bakımından büyük farklılıklar gösteren motosiklet odaklı kanal var. Aşağıda, en popüler ve köklü kanallardan bazılarının yanı sıra çok daha fazla ilgi ve dikkat çekmeyi hak eden daha az bilinen içerik oluşturucuları keşfedeceğiz.

44DİŞ

İngiltere merkezli 44Teeth, spor motosikleti tutkunları ve arkadaşları Alastair Fagan ve Baron von Grumble tarafından yönetilen bir motosiklet kanalıdır ve aynı zamanda “Team Lowside” olarak da bilinir. Kanal, ara sıra Kros modeller, ADV veya çıplak modeller paylaşıyor , ancak şüphesiz süper motosikletler ve pist günleri  gibi çekici içerik üretiyor. Bütçeye uygun motosiklet ve süper motosiklet paylaşımlarına ek olarak, 44Teeth ayrıca birden fazla Ducati MotoGP prototipine sahip bir sahibinin hayalindeki garajı keşfetmekten başlayan ve iki zamanlı yarış motosikletine binmeye kadar uzanan özel videolar da üretiyor. Paralı sponsorlar, yüksek prodüksiyon değeri sağlamaya yardımcı olurken, asla çok ciddiye almadıklarından emin olarak özellikle eğlenceli ve ilgi çekici bir izleme deneyimi sağlıyor.

Kurulma Tarihi: 22 Kasım 2014
Abone Sayısı: 218K
Görüntüleme: 44.935.310
Uzmanlık Alanı : Bisiklet İncelemeleri, Karşılaştırmalar ve Özel Ürünler

DAHA FAZLA BİLGİ: 44T

BARON VON GRUMBLE

2014’ün sonlarında 44Teeth kanalını kurmadan üç yıl önce Baron Von Grumble, vlog’lardan ve diğer motor odaklı içeriklerden oluşan kendi Youtube kanalını başlattı ve 44Teeth’in ortak çalışmasına rağmen BVG, kişisel kanalına yüklemek için hala zaman buluyor. Bir Yamaha R1M, bir K7 Gixxer 1000, bir KTM 1290 Super Duke R, bir BMW R1200GS ADV ve bir Datsun 280Z ve bir VW Transporter ile birlikte Bavyera markasının HP4 süper motosikletinden oluşan garaj ile Baron Von Grumble çok çeşitli iki tekerlekli içerik üretiyor. Kanalın başarısı, ev sahibine dünyanın en seçkin pistlerinden bazılarında sürüş dahil olmak üzere sayısız ilginç fırsat ve deneyim sağladı; bunların hepsini belgeliyor ve takipçileriyle paylaşıyor.

Kurulma Tarihi: 8 Aralık 2011
Abone Sayısı: 261K
Görüntüleme: 41.222.821
Uzmanlık Alanı : Sportbike ve Trackday İncelemeleri ve Vlog’ları

DAHA FAZLA BİLGİ: BVG

BİSİKLETLER VE SAKALLAR

Bikes And Beards, Pennsylvania, Landisville’de bir motosiklet bayisine sahip olan ve işleten bir grup arkadaş tarafından yapılan bir vlog’dur. Kanal, bisiklet hileleri hakkında videolar, bisiklet satın almayla ilgili ipuçları ve bayi sahiplerinden bekleyeceğiniz diğer içerikleri içerir, ancak ekip ayrıca her ikisini de en ucuza aldıkları popüler bir dizi de dahil olmak üzere her türlü başka talihsizliğin üstesinden geliyor. Performans ve işkence testi karşılaştırmaları için Amazon’daki en pahalı motosikletler (mini bisikletler, elektrikli kir bisikletler, vb.). Muhtemelen yukarıdaki fotoğraftan da anlayabileceğiniz gibi, bazı tuhaf yapılarda ve tek seferlik projelerde de yer alıyorlar. İster kruvazörle ister spor motosikletle ilgileniyor olun, bu kanalda sizi etkileyecek her şey var.

DAHA FAZLA BİLGİ: BB

BWOKENTOOF

Bwokentoof, hardcore macera sürücüsü Oliver Solaro’ya ait kesinlikle inanılmaz bir kanaldır. Bir kaynakçı olan Kanadalı binici, Kuzey Toprakları’nın buz yollarında rutin olarak iki tekerlek üzerinde seyahat eder ve yol boyunca seyahatlerini ve maceralarını belgeler. Diğer dünya kutup sıcaklıkları , düşmanca vahşi yaşam ve delice uzak yerler, Solaro’nun gezilerinin düzenli yönleridir. Yaptığı şeyin nesnel olarak ciddi doğasına rağmen, Oliver özür dilemeyen aptal ve tasasız bir insan, bu da içeriği daha da çekici hale getiriyor. Ayrıca, Brokentooth Projesi’nin birinci ve ikinci bölümleri (veya “deux”) gibi videoların kanıtladığı gibi, Solaro’nun zaten mükemmel konusuna ek olarak harika bir hikaye anlatıcısı olması da izlenme sağlıyor.

Kurulma Tarihi: 11 Mayıs 2009
Abone Sayısı: Yok
Görüntülenme: 98.017
Uzmanlık Alanı : Ice Road Adventures & Touring

DAHA FAZLA BİLGİ: BT

FORTNİNE

Kuzeydeki kardeşlerimizden bir başka ciddi anlamda yıldız kanal olan Fortnine, genellikle Revzilla’nın Kanada eşdeğeri olarak tanımlanan son derece popüler bir çevrimiçi motosiklet ekipmanı ve parçaları perakendecisidir. Ve Philadelphia merkezli perakendeci gibi, Fortnine de düzenli olarak bir dizi birinci sınıf moto içeriği üretiyor. Fortnine’ı gerçekten parlatan şey, genellikle yol öfkesinden lastik basıncına kadar çeşitli motosiklet konularının karmaşık bir analizine giren ev sahibi Ryan’ın bilgisi ve tutkusu olsa da, kanalda bisiklet incelemeleri, dişli incelemeleri ve ipuçları ve tüyolar listeleri yer alıyor. . Ayrıca Fortnine tarafından sunulan ve motosikletler ve sürüşle ilgili görüşler ve bilgiler için onu inanılmaz derecede güvenilir ve güvenilir bir kaynak yapan benzersiz bir dürüstlük düzeyi de vardır.

Kurulma Tarihi: 2 Mart 2016
Abone Sayısı: 1 Milyon
Görüntüleme: 140.970.503
Uzmanlık Alanı : Moto İncelemeleri, İpuçları ve Eğitim

DAHA FAZLA BİLGİ: F9

MARLON GEVŞEK – Türkçesi bir garip oluyor

Marlon Slack en sık yükleme programına sahip olmasa da, bu histerik ve son derece kendini beğenmiş Avustralyalı, içeriğinin muazzam kalitesiyle bunu fazlasıyla telafi ediyor. Her gün acil servis sektöründe çalışan Marlon, videolarını tutku projeleri olarak yaratıyor ve gönderiye muazzam miktarda emek harcıyor. Kanal, Slack’in imzası olan “Dürüst Bisiklet İncelemeleri” ile birlikte “Peak Hipster” serisini içeriyor – ikincisi bir milyondan fazla izlenen taksitlere sahip – video ne olursa olsun, hepsi Slack’in benzersiz (ve yasal olarak komik) markasını paylaşıyor. Mizah. Bu, motosikletler, mekanikler ve gümrük alt kültürü hakkındaki sağlam bilgisi ile birleştiğinde, gerçekten özel bir şeyle sonuçlanır.

Kurulma Tarihi: 10 Haziran 2006
Abone Sayısı: 22.4K
Görüntüleme: 2.303.841
Uzmanlık Alanı : “Dürüst Bisiklet İncelemeleri” ve Moto Komedi

DAHA FAZLA BİLGİ: MS

MOTOGEO

Jamie Robinson, eski bir profesyonel Grand Prix motosiklet yarışçısı ve şimdi MotoGeo programı için zamanını iki tekerlek üzerinde dünyayı dolaşarak geçiren halk figürüdür . En iyi National Geographic’in The Long Way Up ile buluşması olarak tanımlanan Robinson, yerel manzarada binmek ve bölgede yaşayan bireylerle tanışmak ve yerel etkinliklere ve geleneklere katılmak için benzersiz ve egzotik yerlere seyahat eder. Coşku duygusu ve Robinson’ın birinci sınıf binicilik becerileri, bu kanalı akış platformundaki başka hiçbir şeye benzemiyor. Kesinlikle muhteşem sinematografi ve kamera çalışması da kanalda ortak özellikler.

Kurulma Tarihi: 10 Aralık 2008
Abone Sayısı: 164K
Görüntüleme: 28.203.930
Uzmanlık Alanı : Macera ve Moto Seyahat Vlog’ları

DAHA FAZLA BİLGİ: MOTOGEO

MOTOGP

Formula 1’in iki tekerlekli eşdeğeri olan MotoGP, günümüzün en iyi sürücülerinin dünyadaki en gelişmiş ve en son prototip motosikletleri kullandığı motosiklet yarışlarının mutlak zirvesini temsil ediyor. Bu kanal, dünyadaki en yetenekli sürücülerin 200hp+ bisikletleri 200mph’lik bir alana ittiğini gösteriyor. Burada sergilenen beceri seviyesi şaşırtıcı bir şey değildir ve ağır çekimde uygulanan belirli teknikleri görmek her zaman bir zevktir. Ve son yarışların tekrarları ve özetlerinin yanı sıra, MotoGP kanalı ayrıca tarihi yarışlardan ve didişmeden görüntüler ve en iyi sürücüler ve takımlarla yapılan röportajların yanı sıra belirli mekaniklerin, özelliklerin veya fiziğin birinci sınıfta nasıl iş yaptığına dair derinlemesine açıklamalar da sunuyor.

Tarihi Kurulmuş:  7 Ekim 2005
Abone Sayısı: 3.65M
Görüntüleme: 1153166858
Özel: Grand Prix Racing Özetler ve Özel

DAHA FAZLA BİLGİ: MOTOGP

POL TARRÉS

Jordi Tarrés’in yeğeni Pol Tarrés,  kupa ve unvan listesiyle dünyadaki en yetenekli deneme sürücülerinden biridir. 2015 yılında Pol ilk kamerasını aldı ve biniciliğinin kısa videolarını çekmeye başladı. O zamandan beri, hem video prodüksiyon becerileri hem de at binme becerileri inanılmaz bir oranda arttı ve Tarrés’in şimdi Youtube kanalında gerçekleştirdiği tüyler ürpertici gösterilerle doruğa ulaştı. Pol sadece bir toprak motosiklette gülünç derecede yetenekli olmakla kalmıyor, aynı zamanda Barselona doğumlu sürücü orta ve tam boyutlu macera motosikletlerinde yarı tanrı benzeri yeteneklere sahip – Pol’in sadece 5,5″ boyunda olması gerçeğiyle daha da etkileyici hale gelen bir başarı.

DAHA FAZLA BİLGİ: PT

AMACA UYGUN MOTO

Avustralya’nın Gold Coast’unu temel alan Purpose Built Moto, dünyanın önde gelen özel motosiklet kıyafetlerinden biridir ve kapsamlı bir özel parça kataloğunun yanı sıra yüksek düzeyde ilgili profesyonel düzeyde yapımlardan oluşan derin bir portföye sahiptir. PBM, tek seferlik çalışmalarını yaymak yerine, yapılarının çeşitli aşamalarını bir dizi çok parçalı Youtube videosu aracılığıyla yakalıyor. Bu videolar, Avustralyalı mağazanın yapılarını nasıl planladığını ve yürüttüğünü gösteren ilginç bir sahne arkası görünümü sunuyor. Purpose Built’in kanalı ayrıca çeşitli nasıl yapılır videoları ve gümrük dünyasına ilişkin açıklamaların yanı sıra ara sıra etkinlik kapsamı ve ilk sürüş incelemesini de içerir.

Kurulma Tarihi: 16 Aralık 2015
Abone Sayısı: 7.47K
Görüntülenme: 998.683
Özellik: Özel Motosiklet Yapıları

DAHA FAZLA BİLGİ: PBM

RED BULL MOTOR SPORLARI

Motor sporlarının en büyük sponsorlarından biri olarak Red Bull’un dünyanın en yetenekli sürücülerinden oluşan bir grupla bağları ve bağlantıları olması şaşırtıcı değil. Bu nedenle Red Bull’un Youtube kanalı, deneme pilotlarından FMX şampiyonlarına ve MotoGP sürücülerine kadar bir dizi sponsorlu bisikletçisini sergiliyor. Kanal, yüksek profilli dublör videoları, yüksek profilli yarışmaların kapsamı ve yüksek profilli binicilerle sahne arkası erişim ve röportajlar içeriyor, ancak Red Bull Motorsports ayrıca şu anki gibi başka hiçbir yerde görülemeyecek özel içerikler üretiyor. MotoGP dünya şampiyonu Formula 1 aracı kullanıyor. Ek olarak kanal, Avrupa Drift Masters Şampiyonası ve Dünya Enduro Süper Serisi gibi yarış serilerinin resmi yayınını da içeriyor.

Kurulma Tarihi: 7 Haz 2018
Abone Sayısı: 720K
Görüntülenme: 248.358.337
Uzmanlık Alanı : Aksiyon Sporları ve Yarış

DAHA FAZLA BİLGİ: RBM

REVZİLLA

Amerika’nın en büyük çevrimiçi motosiklet ekipmanı ve parçaları perakendecisi olan Revzilla’nın Youtube kanalının medya bölümü, motosiklet dünyasında sevilen bir kurumdur. Lemmy artık şirkette olmasa da, Pennsylvania ekibi kısa süre önce MotorTrend ve Motorcyclists’ten Zach Courts ve Ari Henning’i bünyesine katarak daha da sağlam ve çok yönlü bir ev sahibi grubu oluşturdu. Kelimenin tam anlamıyla binlerce uygulamalı ekipman incelemesine ek olarak, Revzilla’nın kanalı aynı zamanda ilk sürüş incelemelerini de yapıyor ve ayrıca tam uzunlukta bir podcast üretiyor. Sevimli ve oldukça bilgili bir oyuncu kadrosuyla, bu kanalın neden bu kadar güçlü bir takipçi kitlesi kazandığını anlamak zor değil.

Kurulma Tarihi: 5 Haz 2009
Abone Sayısı: 876K
Görüntülenme: 232.904.314
Uzmanlık Alanı : Dişli ve Bisiklet İncelemeleri

DAHA FAZLA BİLGİ: ZİLLA

RNİCKEYFARE

Youtube’un başlamasından kısa bir süre sonra amatör bir fotoğrafçı ve kameraman, pazar günlerini Güney Kaliforniya’nın Mulholland Otoyolu’ndaki dünyaca ünlü “Snake”te, ikonik sürüş yolundaki yerel araçları yakalayıp belgeleyerek geçirmeye başladı . Yüzlerce saatlik görüntüyle bu kanal, yıllar boyunca dizleri ve tekerlekleri katlanan, yamulan, alçak taraf, yüksek taraf – high side, low side ve feci çarpışmalara kadar bazı şaşırtıcı görüntüleri kaydetmeyi başardı. Kanal ayrıca egzotik arabaların ve diğer kayda değer araçların bolca görüntüsünü de içeriyor. Ve bu kanalın nispeten basit ve anlaşılır doğasına rağmen yarım milyona yakın takipçi topladı.

Kurulma Tarihi: 29 Aralık 2006
Abone Sayısı: 445K
Görüntülenme: 386.118.909
Uzmanlık Alanı : SoCal Canyon Carving & Crashes

DAHA FAZLA BİLGİ: RNM

TT YARIŞLARI RESMİ

1907’den beri Man Adası, birçok kişinin dünyadaki en büyük motor sporları yarışı olarak kabul ettiği yarışa ev sahipliği yaptı. 200’den fazla dönüşle 37.73 mil uzunluğunda bir pistten oluşan Dağ, tuğla duvarlar, lamba direkleri ve çok az hata payına izin veren veya hata payı bırakmayan diğer taşınmaz nesnelerle kaplı pist ile hardcore sürücüler için kendini kanıtlama zeminidir. Beklenebileceği gibi, bu yarışın görüntülerini izlemek çılgınca eğlenceli, yüksek tehlike seviyeleri zaten heyecan verici bir sporu daha da çekici hale getiriyor.

Kurulma Tarihi: 14 Eylül 2018
Abone Sayısı: 35.1K
Görüntüleme: 5.050.111
Özellik: Yol Yarışı Tekrarları ve Özetleri

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN: IOM TT

YAMYAM NOOB

Son beş yılda, bu kanal, motosiklet sahnesine hafif ve ciddi olmayan bir bakış açısıyla popüler akış platformunda hayranların favorisi haline geldi . Kanal, itibarını büyük ölçüde, “Sürücüler” gibi listeler ve geri sayım tarzı videolarının gücüne dayandırdı, ancak o zamandan beri bir dizi yapım serisi videosu, motosiklet ve ürün eşantiyonları, sürüş incelemeleri, ve video yazıları vermeye devam etti. Tam zamanlı bir iş olarak görülen bu kanal, her şeyi taze ve güncel tutmaya yardımcı olan videoları günlük olarak yüklemektedir.

Kurulma Tarihi: 14 Haz 2015
Abone Sayısı: 766K
Görüntüleme: 142.422.049
Uzmanlık Alanı : Moto Geri Sayım Listeleri ve Vlog’lar

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir