Elektrikli Scooter’a Üst Düzey Yaklaşım

Barq, Rena Max elektrikli scooter
facebook motosiklet grubu

Barq, Rena Max elektrikli scooter’ına üst düzey bir tarz getiriyor.

Abu Dabi girişimi Barq, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) teslimat sürücülerinin benzersiz ihtiyaçlarına göre tasarlanmış çekici, otoyola uygun bir elektrikli scooter üretmeye başlayacak.

Dahası, Rena Max iki tekerlekli bir Gucci çantasına benziyor.

Cesur görünse de, bu her şeyden önce bir kargo taşıyıcıdır. Barq, konsepti Suudi dağıtım platformu Jahez ve MENA bölgesinde KFC, Pizza Hut, Hardees ve Krispy Kreme dahil olmak üzere 1.200’den fazla yiyecek ve içecek satış noktasında faaliyet gösteren Kuveytli yiyecek grubu Americana ile ortaklaşa geliştirdi.

Barq, Rena Max elektrikli scooter
Barq, Rena Max elektrikli scooter

Sıcaklık kontrolü, yalıtım ve yapılandırılabilir çantaya sahip elektronik olarak kilitlenebilir bir kutuya sahip ve teslimat öncesi, sonrası kutunun her açılıp kapanmasını kaydeder ve izler, kötü tarafı dengesizlik yaratmasıdır ve orijinal camı savaş başlığına benzer bir güvenlikte olmasıdır. Her iklimde seyahat etmesini sağlamak için kontrollü konfor ve normalde zengin sosyetiklerin küçük köpekleri için ayrılmış bir stile sahip diyebilirim.

Üst düzey çanta görünümünün yanı sıra şirket, özellikle MENA bölgelerine hitap etmek için “pil soğutmadan IoT’ye ve tam entegre yazılımdan özel yapım depolama ve teslimat alanlarına kadar çok sayıda mühendislik yeniliği” içerdiğini söylüyor. Ağustos ayında ortalama 37 °C (99 °F) ve geçen yıl gölgede 50,9 °C (123.6 °F) kadar yüksek sıcaklıklar görülen Abu Dabi’de özellikle soğutma kesinlikle bir sorun olacaktır.

Barq, Rena Max elektrikli scooter
Barq, Rena Max elektrikli scooter

5,6 kWh pil paketleri, takas veya şarj için çıkarılabilir ve Barq, 150 km’ye (93 mil) kadar menzil sunacaklarını söylüyor. Barq, gücünü 9kW’lık (12 hp) bir motor aracılığıyla veriyor, bu da motosikleti hızlı olmasa da şerit dostu 97 km/sa (60 mph) maksimum hıza sahip otoyollara uygun hale getiriyor. Kapsamlı ve çekici görünümlü bir LCD gösterge panelinin üzerinde 8 inçlik büyük bir entegre dokunmatik ekran var. Gerçekten de, öne bakan bir kamera ve her şeyle birlikte gerçek bir tablet oraya sıkışmış gibi görünüyor.

Tek taraflı maşası, üstü kapalı tekerlekleri, kalça ısısını düşüren dokulu koltuğu ve iPhone’u anımsatan eski cam ön camı ile Rena Max, birçok pazarda doğru fiyata güzel bir şekilde satılabilecek çekici bir küçük kepçedir. Ancak Barq, 2025 yılına kadar 50.000 adetlik bir hedefle bu yıl üretime başlamaya hazırlanırken, odak noktası daha çok teslimatlara odaklanıyor.

Yorum Ekle

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol