Elektrikli scooter şirketi Ola, daha önce alay edilen elektrikli otomobilin ilk görüntüsünü paylaştı

Elektrikli scooter şirketi Ola, daha önce alay edilen elektrikli otomobilin ilk görüntüsünü paylaştı

Ola Electric, düşük maliyetli ve yüksek performanslı elektrikli scooterlarıyla tanınıyor , ancak şirket daha önce iki tekerlek daha ekleme ve tam boyutlu elektrikli otomobiller üretme fikrini ortaya atmıştı. Şimdi bir Ola elektrikli otomobilinin nasıl görünebileceği konusunda daha iyi bir fikir ediniyoruz.

Aylar önce potansiyel bir dört tekerlekli hakkında ipuçları verdikten sonra, Ola’nın CEO’su Bhavish Aggarwal, fikri daha fazla ısıtmak için dün Twitter’da mesaj paylaştı.

Aggarwal düzenli olarak müşterilere doğrudan yanıt veriyor ve dün, ailenin araba garajına bir Ola scooter ekleyen bir müşteriye, bir sonraki araba değişiminin Ola’nın gelecekteki elektrikli arabalarından biri olması gerektiğini söyleyerek yanıt verdi.

Bugün, daha önce alay edilen aracın bir görüntüsünü yayınlayarak devam etti.

Elektrikli hatchback, cam ön camın aracın üst kısmında bir cam tavana doğru devam ettiğini gören aerodinamik bir tasarıma sahiptir. Araba dört kapılı ancak görünür kapı kolları yok ve ön cephede bir LED ışık çubuğu var.

Bu unsurların birçoğu günümüzde mevcut olan popüler elektrikli arabalardan alınmış gibi görünüyor ve bu elbette sadece gün ışığını görebilecek ya da görmeyebilecek bir görüntü. Eğer öyleyse, nihai tasarım kesinlikle gerçek farların, aynaların, bir dizi ön cam sileceklerinin ve işlevsellik ve yasal gerekliliklere yönelik diğer nodların dahil edilmesi gibi değişiklikler gerektirecektir.

Daha dün, Ola, şirketi 5 milyar ABD Doları değerinde bir değerlemeye koyan 200 milyon ABD Doları tutarında yeni bir finansman turunu duyurdu.

Bu Tesla değerleme alanından çok uzak , ancak yine de acemi bir elektrikli scooter şirketi için oldukça etkileyici.

Ve Ola, elektrikli scooterlarını bu yıl ABD’de kullanıma sunmayı taahhüt ettiğinden , bir Ola elektrikli otomobilinin geliştirilmesi, potansiyel ihracat sorununu da gündeme getiriyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap