Elektrikli Motosiklet

by motosiklet
2 ay ago
116 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Elektrikli Motosiklet

Enerji verimliliğinin daha yüksek seviyelere çıkarılması amacıyla tercih edilen ulaşım araçlarından bir tanesi de elektrikli motosikletlerdir.

İnsanlığın fosil yakıtlar konusunda her geçen gün daha ciddi bir kullanım seviyesine ulaşması hem çevreye hem de bütçeye zarar verir. Bu anlamda ortaya konan teknolojik gelişmeler neticesinde bütçe dostu ve çevreye duyarlı araçların üretilmesi sağlanmıştır. Elektrikli motosiklet olarak ifade edilen araçlar ulaşım amacının yanı sıra sportif faaliyetlerde de kullanılabilmektedir. Modeli ve kapasitesine göre değişen menzillere sahip motosikletlerin fiyatlarında da bu özelliklere göre değişkenlik gösterdiği biliniyor. Peki, elektrikle çalışan motosikletler konusunda son yılların ön plana çıkan modelleri nelerdir?

En İyi Elektrikli Motosiklet Modelleri Hangileridir?

Zero S

Zero tarafından üretilen ve tasarımı ile dikkat çeken oldukça harika bir motor olan Zero S; yaklaşık 3 saatte dolan şarj kapasitesine sahiptir. Toplam ağırlığı 188 kilogram olan motosikletin çıktığı en yüksek hız seviyesi tam 197 km/s olarak biliniyor. Her sene güncellenen tasarımı ile dikkat çeken bu modeli siz de tercih ederek hem bütçe hem de enerji konusunda tasarruf elde edebilirsiniz.

LS-218

LS-218 motorcycle

Elektrikli motosiklet olmasına rağmen yakaladığı hız seviyesi ile fosil yakıtlarla çalışan motorları aratmayan LS-218; Lightning markasının dikkat çeken modellerindendir. Dünyada en yüksek hıza çıkan elektrikli motor unvanına sahip bu araç saatte 218 km hızla gidebilmektedir. Motosikletin toplan ağırlığı ise 220 kg’dir.

APWorks Light Rider

Airbus tarafından üretilen ve farklı tasarımı ile yolların en dikkat çeken motosikletlerinden bir tanesi olan Light Rider, hızdan ziyade konfor arayanlar için vazgeçilmezdir. Yaklaşık 35 kg ağırlığında olan ve kullanıcısına saatte 80 km hız yapma imkanı sunan bu motosiklet de en iyiler arasında yer alır.

Victory Empulse TT

Motosiklet seçerken tercihinizi hem enerji verimliliği hem de gösterişten yana kullanıyorsanız bu motor sizin için harika bir seçenek olacaktır. Saatte 160 km hız yapabilen bu harika araç 213 kg ağırlığı ile normal bir motosiklet standardında olduğunu gösterir. Üstelik 240 V güç kaynağı Victory Empulse TT ile ilgili dikkat çeken bir özelliktir.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments