Küçük elektrikli motosikletler, daha düşük maliyetleri ve yasal engellerinin azlığı nedeniyle üreticiler için cazip hedeflerdir. En şirin mini elektrikli motosikletlerden biri olan TROMOX MINO’nun Tayvanlı üreticisi, yeni, daha büyük ve daha hızlı motosikleti TROMOX UKKO ile bir büyüme atağı yapıyor.

TROMOX, 2.5 kW elektrik motoruna ve sadece 60 km/sa (37 mph) gibi çok güzel bir azami hıza sahip bardak büyüklüğünde bir elektrikli motosiklet olan MINO ile adından söz ettirdi.

MINO, TROMOX’un daha geniş bir tanınırlığa ulaşmasına yardımcı olan bir kişiselleştirme ile Asya’da popüler olduğunu kanıtladı.

Şimdi şirket neredeyse iki katı hız ve güce sahip yeni bir elektrikli motosiklet piyasaya sürdü. Yeni daha geniş formatlı TROMOX UKKO, yakın zamanda Çin Uluslararası Motosiklet Ticaret Fuarı‘nda (CIMA Motor Show 2021) piyasaya sürüldü.

TROMOX, 2.5 kW elektrik motor

Yeni motosiklet, 4 kW’lık daha büyük bir sürekli oranlı ve 7 kW’lık en yüksek oranlı, ortaya monte edilmiş bir motora sahip. Bu, yaklaşık 9,4 hp’lik maksimum beygir gücüne eşittir.

Kayış tahrikli motor, 203 Nm tork üretir ve küçük e-moto’yu 100 km/sa (62 mil/sa) maksimum hıza çıkartır. Şirket, UKKO S’nin 100 km/s azami hızına sadece 4,2 saniyede ulaşabileceğini iddia ediyor, bu doğruysa oldukça etkileyici olurdu.

TROMOX, 2.5 kW elektrik motor

72V ve 55Ah pilin kapasitesi 3.960 Wh veya yakında çıkacak olan SONDORS Metacycle elektrikli motosikletiyle hemen hemen aynı. TROMOX, pilin yaklaşık 45 dakikada %80’e kadar hızla şarj edilebileceğini söylüyor.

MINO’dan daha büyük olmasına rağmen, UKKO hala sadece 76 cm’lik (29.9 inç) düşük bir koltuk yüksekliğine sahiptir. Bu, TROMOX’un 160 cm (5’2″) kadar kısa sürücülerin bile rahatça kullanabilmesi gerektiğini iddia etmesiyle, daha küçük sürücülerin motosikleti daha kolay ssürmesini sağlar.

Ancak küçük boyutuna rağmen, UKKO 170 kg (375 lb) maksimum sürücü kapasitesine sahiptir. Bu, daha büyük sürücülerin veya bir çift ortalama sürücünün motosiklete sığabileceği anlamına gelir.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir