Giriş Yap
Elektrikli bisikletler çok yakında elektrikli arabaların toplamından daha fazla satacak

soltera-launch-header

Elektrikli bisiklet satışları, pandeminin başlangıcından bu yana satış rakamlarında çok yükseldi ve yeni rakamlar, elektrikli arabalar ve plug-in hibritlerin toplamından daha fazla birim sattıklarını gösteriyor.

Hafif Elektrikli Araç ticareti yapanlar tarafından yakın zamanda yayınlanan bu rakamlar, daha büyük arabalara ve kamyonlara alternatif olarak kişisel elektrikli araçlar için durumu güçlendirmeye yardımcı oluyor.

LEVA tarafından yayınlanan verilere göre, ABD 2021’de yaklaşık 790.000 elektrikli bisiklet ithalatı gördü. Bu, 2020’deki 463.000 ithalattan %70’lik bir artışa işaret ediyor. Bizde Volta, Kral, Super SOCCO gibi benzer firmalar çok büyük adınlar attılar ve gelişmeye devam ediyorlar.

Ayrıca BloombergNEF’e göre, 2021’de Amerikalılar 652.000 elektrikli araba ve plug-in hibrit satın aldı.

ABD’de elektrikli bisiklet kullanımına ilişkin bu veriler, e-bisiklet satışlarının yıllardır elektrikli otomobil ve hibrit satışları geride bıraktığı ve önümüzdeki birkaç yıl içinde tüm arabaları (ICE dahil) satma hızında olduğu Avrupa’nın çok gerisinde kalıyor.

Avrupa ve Asya, elektrikli bisikletler söz konusu olduğunda hala ABD’den çok daha fazla satıyor. LEVA, Avrupa ve Asya’da sırasıyla yılda 3 milyon ve 35 milyon elektrikli bisiklet satışını tahmin ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok