Ehliyet gerektirmeyen 100cc motorlar

Ehliyet gerektirmeyen 100cc motorlar

100cc motor seçeceklerin bilgilerini derleyip paylaştığımız motosikletler aşağıdadır.

APACHI PUSAT 100CC BENZİNLİ SCOOTER 2021 EURO4 FULL ENJEKSİYONLU

97 cc motora sahiptir, süren arkadaşlar dayanıklıdır yorumunu yapmışlardır. Fakat ne kadar dayanır o konuda kesin bilgi yok. 97cc’lik motora sahip olduğu için iki kişiyi rahat taımaktadır, pakette kullanılabilir ve uzun yolda yavaş kalsada satın alanı üzmediği söyleniyor. Markalı motorlara göre daha uygun bakım ve servis fiyatlarına sahiptir.

 

Yuki Gusto 100 cc Yarı Otomatik Benzinli Cub

Tek silindir, 4 zamanlı motora sahip, 99 cc ve sürüş yapanlar ve kullanıcıları çok seri bir motor olduğunu belirtmiş. Bu kişiden kişiye değişebileceği için yüksek cc’li motorlar ile karıştırılmaması gerekiyor. İki kişi rahatlıkla yokuşları çıkabiliyor. 20 derecelik yokuşlarda iki kişi zorlanıyor. Ama bakım ve servis diğerlerine göre daha ucuzdur, parçaları ise rahatlıkla bulunuyor.

 

FALCON DOLPHİN 100 CC OTOMATİK VİTES SCOOTER MOTOSİKLET

Hacim 99 CC, Max Güç 4500d/d – 4,5 Kw, Yakıt Tankı 6,5 Lt, Vites Otomatik, Motor Tipi, Tek Silindir – 4 Zamanlı, Hava Soğutmalı gibi özelliklere sahip. Kullanıcıları bizim facebook grubunda bir çok soru sordular ve alıp almama konusunda bir çok farklı bilgi verdiler. O yüzden falcon motor konusunda size tam yeterli bilgi veremeyeceğim. Ama facebook motosiklet grubumuza gelip bilgi alabilirsiniz. Fiyatı kendi segmentinde yüksek 13,400 tl kadar, parçası bol ve bakımı uygun fiyatlarda denilebilir. Memnuniyet konusunda bilgim yok.

 

Mondial Ritmica 100 Enjeksiyonlu Scooter

 

Enjeksiyonlu, kombine fren sistemine sahip, euro4 normlarına uygun, yedek parça bol, servive bakım uygun sayılır. Dayanıklılık konusunda bilgi yok, kullanıcısından bilgi alamadık ama facebook grubumuzda sorabilirsiniz.

Konuya devam edeceğiz. Şimdilik 100 cc motosikletleri araştırıyoruz.

Subscribe
Bildir
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Elektrikli bisikletlere ehliyet gerekiyor mu?
Azami sürekli gücü 0,25 KW’ı geçmeyen, hızlandıkça gücü düşen ve hızın en fazla 25 km/saate ulaştıktan sonra veya pedal çevirmeye ara verildikten hemen sonra gücü tamamen kesilen elektrikli bisikletler tescile tabi olmayıp herhangi bir sınıf sürücü belgesi gerektirmeden kullanılabilmektedir. No1tu ekleyeyim kaybolmasın, Sorunuzun cevabı budur.

100 sfc snappy xi bu sınıfa giriyormu?

Başka Yazı Yok

3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol