E-scooter sayısı 2024’e kadar 6 katına çıkacağı tahmin ediliyor

by motosiklet
5 gün ago
37 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

E-scooter sayısı 2024’e kadar 6 katına çıkacağı tahmin ediliyor. Tüm Dünya’da paylaşımlı e-scooter sayısı şu anda 4,6 milyon olarak tahmin ediliyor. Bu sayı günden güne artarak 2024 yılında 27,6 milyon adede ulaşacağı düşünülüyor. Ülkemizde E-scooter kullanımı büyük iller ve ilçelere yayılmaya başlamış durumda. Yazlık yerlerde ulaşımı kolaylaştırdıkları, hayatı hızlandırdığı ve şehir yaşamının bir parçası olduğunu kabul etmemiz biraz zaman aldı.

Kullanıcıları paylaşımlı e-scooterların yararını görmeye başladıkları ve bu ucuz ulaşımın tadını almaya başladıklarından itibaren bir çok alanda diğer ulaşım tercihlerini kullanmayı bırakmaya başladıklarını görüyoruz. E-scooterlar pandemi günlerinde Dünyada da zorunlu olmadıkça toplu taşıma kullanmayan bir kitle oluşturdu.

Dünyada yıllık 1,7 milyar ton karbon salınımının mikro hareketlilik araçları ile azaltılmasının beklendiğine dikkat çekildi. Tüm yolculuk ve ulaşım olanaklarının yakın bir zaman içinde karbon emisyonu açısından yararının anlaşılacağı ve devletlerin bu konuda daha duyarlı olacağı düşünülüyor.

Mikro hareketlilik araçlarının gürültüsüz olmalarının yanı sıra, karbon emisyonu açısından çevre dostu sistemler olduğunu belirtiyorlar. Bu doğrultuda, araçların kent içi yol güvenliğine etkileri, altyapı ile ilgili ortaya çıkacak ihtiyaçlar ve kullanım koşullarını düzenlemek amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Ayrıca işletmeciler arasında rekabetin sağlanması ve yeniliklerin teşvik edilmesi, etkin, verimli ve çözüm odaklı bir mikro hareketlilik sistemleri oluşturuluyor. Girişimcilerin önünü açmak ve gerekli çalışmalara destek vermek amacıyla, bakanlıklar, yerel yönetimler, reel sektör ve sivil toplum örgütleri arasındaki birliktelik sağlanacaktır diye düşünüyoruz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments