Dünyanın En Tehlikeli 10 Yolu, Asla sürmek istemezsiniz

0
1028

Dünyanın En Tehlikeli 10 Yolu – 10 Most Dangerous Roads in the World – 10 Roads You Would Never Want to Drive On

Seyahat ederken geçtiğiniz yollar muhakkak dikkatinizi çekmiştir. Bu yolların kimisi her zaman alışık olduğunuz bir yapıya sahipken bazıları için ise aynı şeyi söylemek oldukça zor. İşte size bu videoda seyahat ederken, bir yerlere giderken hiç de alışık olmadığınız yolların listesini yaptık. Ve bu yollar Dünyanın en tehlikelileri olarak geçiyor.

Old Yungas Yolu (Highway) – Bolivya

Dağların eteklerine binbir zorluklarla açılmış ve yolculuğun bir okadar zor olduğu bir yoldan söz ediyorum, çokta geniş olmayan bu yolda iki araç karşılaştığında ne yapıyorlar emin değilim.

Karnali Yolu (Highway) – Nepal

Bu yol ise tamamen sert yamaçların arasına yıllarca uğraşılarak açılmış bir yol ve seyahat etmesi ise bir hayli güç, motosiklet ile yolculuk ise bir o kadar zor olur gibi geliyor.
Atlantic Yolu (Highway) – Norveç

Fırtınalarla, dalgaların kesiştiği bu yolda, yol almanın güçlüğünü anlatmaya gerek yok sanırım, bir de motorla bu yolda gittiğinizi düşündüğünüzde ne kadar zor olacağını siz düşünün.
Vitim River Köprüsü (Bridge)– Sibirya

Tahta ve demir karışımı bu köprünün üstünde olmak bile bir tehlike. Her tahtanın yerinden şimdi çıkacakmış görünmesi ise insanı korkutmaya yetiyor.

 

Guoliang Tunel yolu (Tunnel) – Çin

Bu yol ise dağların eteklerine tırmanırken aynı zamanda içlerinden geçmek zorunda olduğunuz bir tünel yolu, Korkutucu olduğu kadar her an kayaların altında kalacakmışsınız hissi insanın zihnini tırmalıyor.
James Dalton Yolu (Highway) – Alaska

Bu yol ise sonu olmayan karın tamamen yolu yok ettiği ve yol hissini bir türlü veremeyen yollar arasında. İlk kar yağdığında yolun kapanıp karlar altında kalacağına adım gibi eminim. Yön duygusunu kaybetmek ise işten bile değil.

 

Tijuana-Ensenada (Highway) – ABD

Durmadan seller ve depremler olan bir yol burası, devamlı onarım görüyor ama bir türlü devamlılığı sağlanamıyor ve her yıl onarılmasına rağmen yollar tamamen heyelan ile aşağıya doğru tekrar kayıyor.
Nanga Parbat geçişi (Pass) – Pakistan

Geçit vermeyen dağ yamaçlarına yapılmış bu yolda ilerlemek ve ilerlerken ufacık bir hatadan sonra kurtulmak imkansız görünüyor, sert yamaçlar ve dik vadiler her yıl yeniden açılıyor. Kayalar kafanıza yağacakmış gibi durması insanın içini tedirgin ediyor.
Stelvio Pass (Highway) – İtalya

Güzel yollar sert virajları ile tehlikeli yollar kategorisinde ama doğası ile aynı zamanda etkileyici bir yer. Türkiye’den bir çok motorcunun gittiği ve gitmek isteyenlerin çok olduğu bir yol.
Kabul Jalalabad Yolu (Highway) – Afganistan

Bir dağ yamacına yapılmış bu yollar aynı zamanda çok fazla trafik olan bağlatı yollarından, tehlikeleri çok fzla olması ile tanınıyor. Kışın ise bu yollar geçit vermez ve çok fazla heyelan olduğu için geçilmez oluyor.

Size bu listemizde dünyada görüp görebileceğiniz en ilginç ve en tehlikeli yolların listesini yaptık. Şayet siz de hayatta macera arayan kişilerdenseniz o vakit bu yollardan geçerek yaşamınıza aksiyon getirebilirsiniz.

Hepinize iyi sürüşler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here