Dünya Elektrikli Rekoru Sondors’un

sondors-metacycle

SONDORS, 5.000 dolarlık Metacycle elektrikli motosikletinin Zero ve Harley-Davidson’dan daha fazla sattığını iddia ediyor.

Elektrikli bisiklet şirketi SONDORS, düşük maliyetli elektrikli motosikletinin ABD’deki en büyük elektrikli motosiklet üreticilerinden daha fazla sattığını iddia etti: Zero Motorcycles ve Harley-Davidson’ın LiveWire.

Bu yılın başlarında lansmanı yapılan SONDORS Metacycle, şaşırtıcı derecede düşük 5.000 $’lık fiyat etiketi ile dünya çapında manşetlere konu oldu.

Karşılaştırma için, Zero’nun en uygun fiyatlı elektrikli motosikletleri bu fiyatın yaklaşık iki katından başlıyor ve şirketin amiral gemisi bisikletlerinin maliyeti 20.000 dolara yakın.

Orijinal Harley-Davidson LiveWire elektrikli motosikletinin fiyatı yaklaşık 30.000 $’dı, ancak o zamandan beri kendi LiveWire markası altında bölündükten sonra yaklaşık 22.000 $’a düşürüldü.

zero-sr-2022

HD, LiveWire elektrikli motosikletinin geçen yıl ABD’de en çok satan elektrikli motosiklet modeli olduğunu iddia ederken, Zero‘nun birçok model serisinde toplamda daha fazla elektrikli motosiklet sattığı varsayılıyor.

SONDORS’un en çok satan elektrikli motosiklet modeline sahip olduğunu mu yoksa toplamda daha fazla elektrikli motosiklet sattığını mı iddia ettiği tam olarak belli değil.

Her iki durumda da, Metacycle’ın fiyat avantajı gelecek yıl biraz daralacak. Aynı e-postada SONDORS, Metacycle’ın 5.000$’lık fiyatının 16 Ocak 2022’de 6.000$’a yükseleceğini doğruladı. Bu, kurucu Storm Sondors’un yakında geleceğini iddia ettiği 6.500$’lık fiyattan biraz daha düşük olmuş.

Elbette Harley-Davidson ve Zero, SONDORS’a göre kritik bir avantajı koruyor: Sürücüler aslında bir bayiye girip, satın alıp eve motosikletle gidebilirler. (Bizim ülkemizde zor alırsın.)

Metacycle, orijinal şık prototipinin bu yılın başlarında piyasaya çıkmasından bu yana bir dizi tasarım değişikliğinden geçti.

Aşağıdaki karşılaştırmada görebileceğiniz gibi, güncellemeler, DOT homologasyonu için gereken ek bileşenleri ve motosikletin çerçevesi ve koltuğunda küçük değişiklikleri içeriyor.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok