Ducati Scrambler Desert Sled ve Cafe Racer

by motosiklet
4 sene ago
257 Views

Scrambler’ın yeni modeli ile 2017 yılını karşılayacak olan Ducati, California Hava İkmal Tesislerinde bir test yaptı. DS ve CR modelini burada test eden Ducati Eicma fuarında yani 7 Kasım’da bunları tanıtmaya hazırlanıyor.

ducati-scrambler-desert-sled-teaser

Ducati Desert Sled bildiğiniz gibi Triumph ve Kawasaki’nin yıllar yıllar önce adını verdiği TR5T ve TR6 modelleri için genel bir isim. Kawasaki W650‘de de bu adı kullanmıştı.

Steve McQueen Desert Sled ise

https://www.youtube.com/watch?v=BeG64ipbfgA

Steve mcqueen’in görüntülerini merak edenler için ise aşağıdaki video’yu paylaşıyorum.

Ducati Cafe racer ise her markanın kullandığı ortak bir ad ve geçmişi ise Cafe Racer tarihi 1950 – 1960’lara dayanıyor.

Steve Mcqueen’in Trimuph Desert Sled modeli ise aşağıda görülebilir. Bu arada Desert Sled anlamı doğrudan çevrildiğinde Çöl Kızağı demek.

steve-mcqueen-triumph-desert-motorcycle-racing

Şimdi Ducati’nin girdiği bu pota’da ne kadar başarılı olacağı ve ülkemize ne zaman geleceği belirsiz. Ama ilk önce 7 Kasım’da ki Eicma’yı merakla gözlerle beklemek var.

Desert Sled uzun yolculuklar için planlandığı için süspansiyonları ona göre rahat ve alıcısını memnun edecek cinsten. Yani dual-sport klasiği diyebiliriz. Uzun yolculuklarda sorun çıkar ise vay halinize, çünkü Ducati’nin servis ağı ülkemizde çok yaygın değil ama bir Avrupa turunda sorun çekeceğinizi sanmam.

2017’nin Ducati için güzel geçeceğini umuyoruz, özellikle Avrupa’da yayılıp ülkemize sıçraması ön görülen Cafe racer klasikleri sektörüne her marka ve model yatırım yaparak umut içine girdi.

Spor model severler ise huylu huyundan vazgeçmez ve spor modellerde alışkanlıklarını devam ettirecektir. Diğer firmalar Bajaj, Mondial ise çoktan piyasaya girip Caferacer modellerini tanıttı. Onlar için alttaki linklere tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

Bajaj V – Vikrant – tam bir cafercer olmasada yakın bir model olduğu kesin

Mondial BUCCANEER 250i – ise yolların yeni korsanı olma yolunda hem fiyat hem servis avantajı var

Ducati’ye geri dönecek olursak, Desert Sled adı üstünde gerçekten bir scrambler efsanesi hemde italyan markası ile servis edilmiş.

Ducati’nin bu yol canavarları dual ve off-road olayı ile caddeleri daha fazla doldurmaya geliyor. Eicma‘dan gözümüzü ayırmıyoruz tabiki ama öteki firmaların modellerini sona saklayacağınıda düşünüp Türliye MotoExpo’da bir sürpriz yapacağını düşünüyoruz.

Ducati sahipleri spor ve naked makinalar kullanmanın hazzını eğer bu yeni modellerin performanslarında bulurlarsa değiştirme ihtimalleri var. Sİz bir Ducati Multistrada’yı Cafe Racer veya Desert Sled ile değiştirir misiniz?

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: , , , , , , ,
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Benelli’nin Ducati Scrambler’a , Leoncini – İtalyan motosikletinde yuvarlak farlı bir neo-retro temalı ve tekli koltuğu bulunuyor. Leoncinio alüminyum alaşımından yapılmış 17 inçlik koltukların üzerine oturur. Tekerlekler, hem şehiriçi hem de şehirdışı yollarda kullanılabilen lastiklerle donatılmıştır […]

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları