Ducati Hız’ın Evrimi Videosunu Paylaştı

Panigale-MY22-Dinamica

Ducati Hız’ın Evrimi Videosunu Paylaştı – Karşınızda Panigale V4 2022

Panigale’nin bir sonraki evrimine hoş geldiniz. Aerodinamik, ergonomi, motor, şasi ve elektronik gibi tüm alanları kapsayan, yarıştan türetilen en son teknolojilerle sıfırdan rafine edilmiştir. Artık yeni bir hız çağı başlıyor.

2022 Yenilikleri

Yeni Panigale V4 2022 versiyonunun ilk yeni özelliği aerodinamik ile ilgili . Ducati mühendisleri, aslında sıkı çalışmalarını, artık daha kompakt ve daha ince çift ​​profilli tasarım kanatlarını artırılmış verimlilikle birleştiren kaporta üzerinde yoğunlaştırıyor : bu güncelleme, 300 km/s’de 37 kg’a kadar aynı dikey yükü garanti ediyor.

Ayrıca, kaportanın alt kısmı , soğutma sistemini ve bunun sonucunda, özellikle yarış pisti günlerinde motorun performansını iyileştirmek için yeniden tasarlanmış emme soketlerine sahiptir .

Yeni çift profilli tasarım kanatlar

Panigale V4 ’22, artık daha kompakt ve daha ince çift profilli tasarım kanatlarını artırılmış verimlilikle birleştiren yeni kaportaya sahiptir: bu güncelleme, 300 km/s’de 37 kg’a kadar aynı dikey yükü garanti eder.

Soğutma sistemi

Kaplamanın alt kısmında, soğutma sistemini ve bunun sonucunda, özellikle yarış pisti günlerinde motorun performansını iyileştirmek için yeniden tasarlanmış emme soketleri bulunur.

Motosikletin kalbi, bir dizi güncellemeden geçmiş olan 1.103 cm3 Desmosedici Stradale MotoGP türevi ile temsil ediliyor . Desmosedici Stradale, anında gaz kelebeği tepkisi ile birlikte güç artışına izin veren bazı özel teknik unsurların tanıtımı sayesinde 2022 için daha ileri bir evrimi tamamlıyor.

Desmosedici Stradale, 14.500 dev/dak’da maksimum gücün zirvesinin üzerinde 2.5 bg’ye yükselen önceki versiyona kıyasla 1.5 bg’lik bir güç artışı ile 13.000 dev/dak’da 215.5 bg sunar . Motor ayrıca 9.500 dev/dak’da 123,6 Nm (12,6 kgm) tork sunar ve şimdiden 6.000 dev/dak’dan itibaren mevcut maksimum torkun %80’ini sağlar.

Susturucu

İki susturucu çıkışının çapı 38 mm’ye yükseltildi (MY2021’in susturucularına kıyasla gaz bölümünde %18 artış), egzozdaki karşı basıncın azaltılmasına ve sonuç olarak motorun performansının iyileştirilmesine izin verildi. .

Yağ pompası

Daha küçük deplasmanlı yağ pompası ve yağ devresinin kalibrasyonunun optimizasyonu, güç emilimini azaltmaya izin verir.

SBK Dişli

Yeni dişli kutusu, birinci, ikinci ve altıncı vitesler için oranın uzatılmasını sağlar. Bu yeni SBK dişli oranı bu nedenle daha “yarış odaklı” ve pistte kullanım için daha uygun. Birinci vites %11,6, ikinci vites %5,6 uzatıldı. Bu yeni şanzıman sayesinde, birinci viteste en dar virajları almak artık daha kolay, daha iyi motor freni ve virajlarda daha iyi hızlanma

Yeni Güç Modları Stratejisi

Bir yeni Güç Modları mantık Full, Yüksek, Orta, Düşük: Panigale 4 motor yapılandırmaları sağlar V4 2022 tarihinde uygulamaya konmuştur. Tam ve Düşük konfigürasyonlar yeni tasarlanırken, Yüksek ve Orta konfigürasyonlar yeni bir strateji kullanır.

Güç Modu Tam

Power Mode Full, bir Panigale V4 tarafından şimdiye kadar benimsenen en sportif moddur ve birinci vites dışında elektronik filtreler olmadan motorun tam potansiyelini tork eğrileriyle ifade etmesine olanak tanır.

Güç modu Yüksek ve Orta

Yüksek ve Orta Güç Modları için yeni bir Ride by Wire harita yönetim sistemi geliştirildi; şimdi altı vitesin her birine tahsis edilmiştir, bu da sürücüye gaz kelebeğini açarken her zaman en uygun itme kuvvetine sahip olma olasılığını garanti eder.

Güç Modu Düşük

Düşük Güç Modu, motosikletin maksimum gücünü 150 hp ile sınırlayarak ve özellikle yönetilebilir bir gaz tepkisi sunarak yolda sürüşü daha da keyifli hale getirmek için tasarlandı.

V4 90° düzeni
Yeni Panigale V4 2022, 1.103 cm3 Desmosedici Stradale (yataydan 42° geriye yatırılmış), Desmodromik zamanlamaya sahip MotoGP’den türetilmiş 90° V4, ters yönde dönen krank miline ve türünün tek örneği bir motora sahip. İkiz Darbe ateşleme sırası. Motor, 13.000 dev/dak’da 215,5 hp ve 10.000 dev/dak’da 12,6 kgm tork üreterek harika bir yol sürüşü sağlar.
Desmo: gelenek ve geleceği harmanlamak
Yeni motor, Ducati’yi motosiklet yarışında en iyi yarış sınıfının en hızlı prototipleri haline getirmeye yardımcı olan bir özellik olan Desmodromic sistemi etrafında tasarlandı. Bu yüksek devirli motorla “Desmo” maksimum teknik değerine ulaşarak daha önce bir Ducati’de görülmemiş gelişmişlik, kompaktlık ve hafiflik seviyelerine ulaşır.

Panigale-MY22-Ciclistica

Panigale V4 ve Panigale V4 S 2022 şasisinin yeniden tanımlanması bile sayısız önemli yenilik getiriyor. Spesifik teknik seçimler, MotoGP ve SBK’da elde edilen deneyimlerin sonucudur ve pist performansını iyileştirmeyi amaçlar . Nihai hedef çok açıktır: daha az çabayla ve daha fazla tutarlılıkla elde edilen daha iyi zamanlar.

Desmosedici Stradale, şasinin stresli bir unsurudur ve beğenilen alüminyum Ön Çerçeve doğrudan buna bağlanmıştır. Şasi, hafif magnezyum ön çerçeve ve üstte Ön Çerçeveye sabitlenmiş ve alttan arka sıranın kafasına vidalanmış, dökme alüminyumdan yapılmış sele direği ile tamamlanır.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok