satılık motosikletler

Ducati, geçmişte elektrikli motosikletlere olan bağlılığından geri adım atıyor, bunun yerine ‘sentetik yakıtı’ öne sürüyor

Ducati, geçmişte elektrikli motosikletlere olan bağlılığından geri adım atıyor, bunun yerine ‘sentetik yakıtı’ öne sürüyor.

Elektrikli motosikletlerin motosiklet pazarında giderek artan bir pay almasına rağmen, Ducati elektrikli motosiklet fikrine soğuk bakıyor.

İki yıldan daha kısa bir süre önce Domenicali, Ducati’nin elektrikli bir motosiklet üzerinde çalışmaya çoktan başladığını ve dünyanın yakında ilerleme göreceğini ima etmişti:

“Gelecek elektrikli, seri üretime başlamaktan uzak değiliz.”

Elektrikli motosikletler, daha yüksek maliyetler nedeniyle hala düşündürürken, son derece yüksek düşük uç torku sayesinde önemli performans avantajları sunuyor. Pil teknolojisi ilerledikçe, diğer İtalyan motosiklet üreticisi Energica’nınki gibi elektrikli motosikletler artık 400 km’ye (248 mil) kadar menziller sunuyor.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, tüm genç motosiklet sürücülerinin yarısından fazlasının elektrikli motosikletlere geçişi olumlu bulduğunu, ancak birçoğunun hala yüksek fiyatlar nedeniyle vazgeçtiğini ortaya koydu.

Uygun fiyatlı yeni bir elektrikli motosiklet dalgası bunu değiştirebilir. SONDORS Metacycle gibi motosikletler, piyasaya 5.000 $ gibi düşük bir fiyata girerek (bize göre pahalı), elektrikli motosikletlerin daha geniş ölçekte benimsenmesinin önündeki son engellerden birini potansiyel olarak kaldırmıştır.

Asya’dan NIU RQi elektrikli motosiklet gibi yeni pazar girişlerinin, elektrikli motosiklet fiyatları düşmeye devam ederken gazla çalışan motosiklet endüstrisi üzerinde daha fazla baskı oluşturması bekleniyor.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir