Ducati 1299 Panigale R Final Edition – Fotoğraflar ve Veriler

blank

Ducati 1299 Panigale R Final Sürümü – Ducati, Chaz Davies ve Marco Melandri’nin kullandığı makineden esinlenen bir makineyle bugün California’da sunulan 1269 Panigale R’sinin Final Edition adlı keskin hatlara sahip olan versiyon bize elveda diyor. Bu yıl Superbikes Dünya Şampiyonasında düzenlenecek ve Ducati 851 tarafından 30 yıl önce başlatılan döngüyü kapatacak: 888, 916, 996, 998, 999, 1098, 1198, 1199 … Ducati 30 yıldır iki silindirli süper motosiklet üretiyor, 2018’de sona erecek bir gelenek Yeni V4’ün gelişiyle birlikte, Desmosedici MotoGP’de görülen teknolojinin bir bölümünü devralacak ve dört silindirli V şeklindeki motor ile bize merhaba diyecek süper motosiklet.

blank

1299 Panigale R Final Edition, Superleggera’da görülen aynı motoru 11000 rpm’de 209 hp, ve 9.000 rpm’de 14.5 kgm torkla yerine geçecek. Euro 4 standardı. Superleggera’nın ve karbon fiber şasinin aksine, bu Panigale Final Edition’da Panigale destanını karakterize eden aynı monokok alüminyum şasi bulunduruyor. Motosikletin kuru ağırlığı 168 kilo olup, benzin hariç tüm sıvılarla 179 kilo geliyor.

blank

Bu Final Edition’ın Super Frame motoru, daha hafif bir krank mili ve tungsten dengeleme ile geliyor. Emme ve egzoz supapları gibi, supap kuyrukları da titanyumdan yapılmıştır. Buna karşılık, Superbike motorlarında olduğu gibi 116 mm çapındaki iki piston, iki parçaya sahiptir ve çelik gömleklerle desteklenmiştir.

Emme valflerinin çapı 48 mm, 1299 Panigale ise 46.8 mm , egzoz supapları çapı 39.5 mm (1299 Panigale’de 38.2 mm). Sonuç olarak, emiş kanalları ve egzoz kanalları gelişti, pompa profilleri geliştirilmiş ve valf kaldırımı arttırılmış yeni eksantrik mafsalları sayesinde akışkan dinamikleri gelişti. Sonuç: standart Panigale’den neredeyse 10 bg, 11.000 d / dak’da 209 bg ve 9.000 d / dak’da 14.5 kgm’den daha fazla.

Ducati 1299 Panigale R Final Edition’da, tamamen bir çift susturucu (Euro 4 için onaylanmış) olan bir Akrapovič egzozu ve aynı zamanda World Superbike Championship’de yarışan resmi Panigale bulunuyor.

blank

Süspansiyon seviyesinde, Ducati 1299 Panigale R Final Edition, tamamen ayarlanabilir TiN ile ayarlanabilen 43 mm’lik çubuklar içeren bir Öhlins NIX 30 ters çatal ile donatılmıştır; arka aks da Titanyum yay ile tamamen ayarlanabilen bir Öhlins modeli TTX36’ya sahiptir. Ducati 1299 Panigale R Final Edition’da bir Öhlins direksiyon amortisörü bulunuyor.

blank

 

Frenlere gelince, Ducati, kompakt olması ve ağırlık kazanması için tasarlanan 30 mm pistonlu, sürekli verimlik sağlayan Brembo M50 monoblok kaliperlere güveniyor. Katı bir alaşım bloğundan işlenmiş kelepçeler, sert frenleme esnasında deformasyona karşı daha sert ve dayanıklılık sağlar. Ön disklerin çapı 330 mm’dir. Bu Ducati 1299 Panigale R Final Edition, Bosch 9.1 MP ultra likit modülatörü tarafından kontrol edilen eğrilik yardımıyla ABS sistemini birleştiriyor.

Ducati 1299 Panigale R Final Edition – MotoGP

Tüm bu sistemlerin, seçilen Binme Moduna (Race, Sport and Wet) göre önceden seçilmiş ve istenirse özelleştirilebilen çeşitli müdahale seviyeleri vardır. Buna ek olarak, Ducati 1299 Panigale R Final Edition, Ducati Data Analysis + GPS (DDA + GPS) özelliklerine sahiptir ve sürücüye eğim açısını kaydedebilmesine olanak tanır.

blank

Kulp manşetleri de yeniyken, sürüş sırasında DTC, DWC veya EBC’yi hızla ayarlamak için geliştirildi.

İşte 209 beygir gücünü kontrol eden elektroniklerin bir özeti:

– Ducati Çekiş Kontrolü EVO (DTC EVO): Ducati 1299 Panigale R Final Sürümü EVO DTC, daha hızlı ve daha doğru müdahale garanti eden bir algoritmaya dayanıyor. EVO DTC, eğim açısını sürekli ölçen Bosch Atalet Ölçüm Birimi (IMU) atalet platformuyla etkileşir ve arkadaki tekerleğin kaymasını sağlamak için gereken müdahale derecesini doğru bir şekilde hesaplamak için kullanır (DTC ayarlama seviyesine göre EVO) .

– Ducati Wheelie Kontrolü EVO (DWC EVO): Ducati 1299 Panigale R Final Sürümü, Ducati Wheelie Control’un (DWC) EVO’nun en son sürümüyle donatılmış olarak geliyor. Bu sistem, hem denetleyici yapısında hem de algoritmada gözden geçirildi ve böylece sürücünün ihtiyaçlarına daha hassas olarak ayarlandı.

blank

– Motor Freni Kontrolü (EBC): EBC, gaz fren pozisyonunu, vites takımı ve yoğun frene göre krank yavaşlama derecesini izler ve lastik üzerinde etki eden tork kuvvetlerine uyacak şekilde Ride-by-Wire hızlandırıcısını açar. Ducati 1299 Panigale R Final Edition’ın kontrol panelinde ayarlanabilen üç EBC seviyesi vardır; bunlar Sürücüye daha verimli bir destek sağlamak için otomatik olarak üç Binme Moduna entegre edilmiştir.

– Ducati Hızlı Vites Değiştirme (DQS) yukarı / aşağı: Vites değişim sürelerini en aza indirmenin yanı sıra, artırma / azaltma fonksiyonlu DQS, kavrama azaltma işlemlerine olanak tanır ve yoğun yuvaları her zamankinden daha etkili hale getirir.

Ducati 1299 Panigale R Final Edition, Temmuz ayı boyunca dünya genelindeki bayilere ulaşacak. Bu çok özel versiyon, İtalyan bayrağını taklit eden benzersiz bir kırmızı, beyaz ve yeşil planda, kırmızı jantlı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir