Doktorların Önerdiği Gelmiş Geçmiş En Etkili Sivrisinek Önleyici

0
627

Sivrisineklerden Nefret Mi Ediyorsunuz? – İşte Doktorların Önerdiği Gelmiş Geçmiş En Etkili Sivrisinek Önleyici

Image result for camp motorcycle girl

Yaz ayında sivrisinekler ısırma ve kan emme onun yerine sıvı bırakma görevlerine başlıyorlar. Muhtemelen yazın en can sıkıcı olayı da sivrisinekler. Kampçılar için en doğal sivrisinek kovma yöntemi bir offf alıyorum, gelmiyolar değil. Daha doğalı ve etkilisi var. Çünkü sürmediğiniz yerlerden sizi mutlaka ısırıyorlar. Yani sivrisinekler gününüzü mahvedebiliyor.

Image result for mosquito

Her ne kadar losyon veya krem sürseniz de bu sivrisinekleri sizi ısırmaktan alıkoymuyor. Marketten alınan sivrisinek sprey ve kremleri kimyasal içerdiğinden vücudumuza aslında zararlı. Öte yandan daha iyi sonuçlar alabileceğiniz ev yapımı karışımlar hazırlamak da sizin elinizde. Araştırmacılar, buldukları bir karışımla sivrisineklerden kurtulmanızı ve aynı zamanda güzel kokmanızı sağlıyorlar.

Image result for mosquito

Sivrisinekler hem ısırdıklarında canınızı acıtırlar ve sıkarlar hem de sonrasında vücudunuzda kabarıklıklar ve kaşıntılar bırakırlar. Dünyanın çeşitli yerlerinde ise sivrisinekler hastalık taşıyarak insanları öldürmektedir. Sıtma bunlardan en kötüsüdür. Zamanında müdahale edilmediğinde çok zararları olabilir.

Kendinizi sivrisinek ısırıklarından korumak istiyorsanız aşağıdaki karışımı deneyebilirsiniz:

Malzemeler:

  • 15 damla okaliptüs yağı
  • 15 damla limon yağı
  • 1 çay kaşığı vanilya
  • 100 ml vodka

Hazırlanışı:

Yağları, vodkayı ve vanilyayı karıştırın ve sprey şişesine koyun. Dışarıya çıkmadan önce vücudunuza bu spreyi sıkın.

Araştırmacıların belirttiğine göre bu karışım sizi toplamda dört saat %97 oranında koruyormuş. Marketten aldığınız hazır sprey veya kremler ise %84 oranında koruyorlarmış.

Karışım sayesinde sivrisineklerden bütün yaz korunabilirsiniz.

Hepinize iyi sürüşler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here